Завдяки податковим пільгам, запровадженим за останні п’ятнадцять років, сім’ї заощадили 4400 мільярдів форинтів, заявив міністр культури та інновацій у суботу в Свободному університеті Ракоці в Шатораляуйгелі, де виступив з доповіддю під назвою «Перший у світі сімейний податковий рай».
Балаж Ханко додав, що з 2026 по 2029 рік ця цифра становитиме ще 4000 мільярдів форинтів.
Він підкреслив: якщо в 2010 році система підтримки сімей в країні ледь досягала 1000 мільярдів форинтів, то в цьому році кошти, призначені на підтримку сімей, становлять 3812 мільярдів форинтів, а
в наступному році вони зростуть майже на 1000 мільярдів форинтів, до 4802 мільярдів форинтів, тобто 5% від валового внутрішнього продукту (ВВП).
Він зазначив, що, серед іншого, завдяки таким рішенням, як подвоєння податкових пільг для сімей або система звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб для матерів і молоді, Угорщина стала «сімейним податковим раєм».
Він повідомив, що в даний час в середньому понад
триста тисяч молодих людей користуються пільгою з податку на доходи фізичних осіб для осіб віком до 25 років, а також звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб матері, які мають дітей віком до 30 років, матері двох дітей віком до 40 років, а також матері трьох дітей.
Міністр підкреслив, що ці податкові пільги надаються матерям не тільки до досягнення дітьми 18-річного віку, а й протягом усього життя. Він зазначив, що
до 2029 року загалом мільйон матерів будуть звільнені від сплати податку на доходи фізичних осіб.
Балаж Ханко підкреслив, що в разі сімей з дітьми віком до 30 років щорічно залишатиметься 1,5 мільйона форинтів, у сімей з двома дітьми – 2,2 мільйона форинтів, а в сімей з трьома дітьми – 3,7 мільйона форинтів завдяки сімейній податковій пільзі.
Він додав, що крім матеріальної безпеки, для угорців важливим аспектом є також наявність власного житла, квартири або будинку. Міністр підкреслив, що в цьому допомагає програма «Otthon Start», в рамках якої можна отримати кредит у розмірі до 50 мільйонів форинтів з фіксованою процентною ставкою 3% на 25 років для придбання першого житла. Більшість молодих людей сьогодні вирішують завести дітей і створити сім’ю тільки тоді, коли вже мають будинок або квартиру, додав він.
Він також зазначив, що з 1 липня почала діяти пільга з податку на доходи фізичних осіб для CSED і GYED, а також, що завдяки CSED Extra мати, яка повертається на роботу навіть на кілька годин, крім заробітної плати, отримає 70% CSED.
У своїй презентації міністр зазначив, що угорці є сім’єорієнтованою нацією, де молодь виступає за створення сім’ї та народження дітей. Він додав, що угорці розраховують на підтримку держави в питаннях матеріальної безпеки та створення житла.
Він зазначив, що в першому кварталі на 30% зросла кількість кредитів на народження дитини та кредитів «CSOK plus», що, як очікується, сприятиме збільшенню кількості дітей у майбутньому.