7 березня: яке сьогодні свято та в кого іменини

7 березня: сьогодні в Албанії відзначають День вчителя, у Словенії — День моря.

  Яке релігійне свято 7 березня

Сьогодні за новим церковним календарем вшановують пам’ять священномучеників, що в Херсонесі єпископствували: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та інших.

За переказами, вони проповідували у Криму у IV столітті і своїми зусиллями посприяли поширенню християнства на півострові. Усі за виключенням Єферія загинули від рук язичників.

Іменини за новим календарем сьогодні святкують Василь, Євген, Омелян, Лаврентій, Нестор, Микола, Ніл, Павло, Еміль, Антоніна, Ганна, Євдокія, Катерина, Ксенія, Марія, Мотрона, Надія, Оксана.

7 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день книжки. Глобальне свято літератури і читання. Хоча міжнародний Всесвітній день книги припадає на кінець квітня, багато країн для святкування обрали саме в перший четвер березня, наприклад, Велика Британія, Ірландія тощо. Це було зроблено для того, щоб уникнути зіткнення з Великодніми святами та об’єднати ще більше людей для читання книжок. Всесвітній день книжок — важлива подія, яка допомагає згуртувати людей навколо книжок, вшанувати авторів та підкреслити значущість літератури в нашому житті.

Також 7 березня День енергії рослин. Важливе та актуальне свято, яке було започатковане за ініціативи компанії з продажу рослинної продукції Alpro. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб залучити якомога більше людей до вживання овочів, фруктів та зелені. Вчені запевняють, що правильна комбінація з рослинних та тваринних продуктів робить наше харчування повноцінним і правильним. Так, наприклад, якщо до улюбленого десерту додати трішки ягід, то він стане не таким шкідливим.

А ще 7 березня святкують День народження телефонного апарата. Саме цього дня 1876 року американський винахідник Александер Грем Белл отримав патент на цей пристрій. Хоча справжнім винахідником телефона вважається італієць Антоніо Меуччі, адже саме він винайшов механізм перетворення вібрації звуку у електричні імпульси, та він не захотів оформлювати патент на свій виріб. Цікаво, що Белл не зміг випробувати на собі свій апарат, адже і він, і його дружина були поганочуючими.

7 березня День бути почутим. Нестандартне свято, яке було засноване за ініціативи Шеннона Чері 2004 року. Цей день має за мету привернути увагу до малого бізнесу, тому кожен підприємець-початківець може цього дня поділитися з людьми своїм бізнес-планом чи ідеєю, щоб зрозуміти, чим можна зацікавити суспільство.

Які історичні події стались 7 березня

321 — за указом римського імператора Костянтина неділя оголошена вихідним днем.

1573 — Іван Федоров заснував у Львові першу друкарню.

1573 — Венеція поступилась Османській імперії Кіпром.

1788 — Велика пожежа сталась у Кіото (Японія).

1799 — Наполеон захопив Яффу під час Єгипетського походу.

1824 — 12-річний Ференц Ліст вперше виступив з концертом у Парижі.

1876 — американський винахідник Александер Белл отримав патент на телефон.

1936 — у порушення чинних мирних договорів Нічеччина реокупувала Рейнську область.

1967 — у СРСР запроваджено п’ятиденний робочий тиждень.

1992 — після повалення президента Звіада Гамсахурдіа у Тбілісі оголошено про створення Державної ради, головою якої став Едуард Шеварнадзе.

2007 — при посадці в Джокьякарті (Індонезія) літак Boeing 737-497 викотився за межі злітно-посадкової смуги, розвалився і спалахнув — загинула 21 людина.

Хто народився 7 березня
1671 — Роб Рой, національний герой Шотландії, «шотландський Робін Гуд».

1765 — Жозеф Нісефор Ньєпс, французький винахідник, один з творців фотографічного процесу.

1785 — Алессандро Мандзоні, італійський поет, драматург, прозаїк.

1850 — Томаш Масарик, чехословацький громадський і політичний діяч, перший президент Чехословаччини (1918—1935).

1875 — Моріс Равель, французький композитор.

1932 — Володимир Дахно, український кінорежисер і художник-аніматор.

1959 — Лучано Спаллетті, італійський футболіст і тренер.

1960 — Іван Лендл, американський тенісист чеського походження, восьмиразовий переможець турнірів Великого шолома.

Post Author: UA KISZó