Участь Угорщини в космічних дослідженнях є стратегічною, оскільки знання та компетенції в цій сфері критично важливі для конкурентоспроможності — наголосила Оршоя Ференц, урядова уповноважена та керівниця програми HUNOR.
За її словами, космос має великий інвестиційний потенціал, що підтверджується і в звітах ЄС, зокрема в доповіді Драґі. ЄС повинен більше інвестувати в космічну галузь — підкреслив і колишній єврокомісар Тьєррі Бретон.
З 2018 року Угорщина в п’ять разів збільшила внески до Європейського космічного агентства (ESA), що принесло вигоду понад 250 угорським партнерам.
Угорський астронавт Тібор Капу бере участь у десятках експериментів на МКС, зокрема досліджуючи вплив космічного випромінювання на ДНК.
Після повернення на Землю Капу продовжить роботу як дослідник і інженер. Програма HUNOR триватиме щонайменше до кінця 2026 року.
Угорщина також запустила освітню програму UniSpace, де викладають англійською мовою, об’єднуючи природничі, інженерні та суспільні науки. Команда HUNOR створила власний посібник для підготовки астронавтів, що поєднує міжнародні стандарти та інновації.
Як ми раніше повідомляли, угорський астронавт Тібор Капу прибув на Міжнародну космічну станцію (МКС) 26 червня, де виконує кілька наукових експериментів і досліджень у межах програми HUNOR. Очікується, що він повернеться на Землю після 13 липня.