Шість унікальних експозицій представлять цьогоріч в Етнографічному музеї Будапешта, пише Hungary Today
У безпрецедентно глобалізованому світі 21 століття важливо демонструвати все унікальне, і саме цим займається Етнографічний музей, зазначив на прес-конференції заступник держсекретаря з громадських колекцій і культурного розвитку. представивши плани музею на 2025 рік.
На заході Мате Вінче підкреслив, що минулий рік став «поворотним моментом» для музею з відкриттям постійної експозиції в будівлі, яка отримала численні міжнародні та національні нагороди. Зараз завдання для закладу – зберегти високий рівень інтересу, зазначив заступник держсекретаря. Він додав, що особливо важливою цільовою групою для Міністерства культури та інновацій є діти та сім’я, а Етнографічний музей пропонує низку інновацій у сфері музейної освіти.
Музей етнографії готує до 2025 року шість нових тимчасових виставок.
Перша відкриється сьогодні, 22 січня, у День угорської культури, і до 29 червня буде присвяченп угорському народному інструменту, цитрі (citera). Наразі в Музеї представлено близько 3000 народних інструментів з усього світу в різних колекції, з тимчасовою виставкою, що демонструє широкий спектр типів цитри.
Друга тимчасова виставка має назву «Угорщина в кольорі. Приховані фотографії 1862 року» і працюватиме з 5 березня по 15 вересня 2025 року. Виставка буде зосереджена на серії фотографій народних костюмів, зроблених у сучасних угорських пейзажах і поселеннях, які були представлені на Всесвітній виставці в Лондоні 1862 року.
Виставка «Важка матерія. Жінки – Костюми – Життєві історії» розкаже історію дунайських швабських дівчат і жінок з 6 червня 2025 року по 31 січня 2026 року.
З вересня по березень триватиме тимчасова виставка «Гора міфів», яка досліджуватиме давні культури доіспанської Мексики, світу, якого ніколи не бачили в Угорщині.
З 13 листопада 2025 р. по 1 лютого 2026 р. працюватиме тимчасова виставка «Світ синього красильника «Пляма печворку» – Угорська гільдія клаптикового шиття», яка представить історію та роботу гільдії на основі творчості ландшафтного архітектора та художниці текстилю Анни Долані та її діяльності як організатора руху.
Шоста виставка «Від королівського столу до селянської брами. Історія угорської шкіряної кераміки» охоплюватиме майже два століття виробництва твердої черепиці та працюватиме з 3 грудня 2025 року по 26 липня 2026 року.
Лайош Кемечі, генеральний директор Музею етнографії, підкреслив роль поточних досліджень, які призведуть до нових виставок, публікацій і конференцій.
Важливо розуміти, що в сучасному музеї наукові дослідження, консерваційна робота, ведення документації, підготовка, планування та реалізація виставок і пов’язана з ними діяльність з поширення інформації взаємопов’язані. Це та складність, яка характеризує етнографічний музей і сучасні музеї загалом», – сказав він, підкресливши, що цього року планується видати більше десятка книжок.
Генеральний директор відзначив «Програму «МаДок» — дослідницьку групу етнографічного музею з питань новітньої історії та музеології та дослідницьку групу «Катонадолог», яка досліджує матеріальні, візуальні та письмові матеріали, пов’язані з військовою службою.