51% опитаних не знає, як отримати соціальні послуги у їхньому населеному пункті чи громаді. Такі результати дослідження обізнаності щодо соціальних послуг, проведеного компанією Gradus Research у громадах Львівщини, Волині і Закарпаття.
44% респондентів не розуміють, де шукати місця надання цих послуг. Тобто основною перепоною на шляху до отримання професійної допомоги від фахівців із соціальної роботи стає недостатня поінформованість про надавачів. Разом з тим, 90% мають загальне розуміння про соціальні послуги, а 70% не вважають, що звертатися за соціальними послугами соромно.
52% опитаних вказали, що найбільшими труднощами при отриманні соціальних послуг для них є недостатня поінформованість про таку підтримку. Ще майже для такої ж кількості опитаних головною проблемою є велика кількість документів, а для 47% – обмаль інформації про місця їх надання.
Як показують результати дослідження, основними джерелами новин є соціальні мережі та месенджери — їх використовують по 60% респондентів. Інформацію про соціальні послуги найчастіше дізнаються під час спілкування з друзями, родичами чи колегами (29%) та знаходять в онлайн-медіа (27%). 89% опитаних вважає, що наявна інформація про соціальні послуги корисна.
Опитування провела дослідницька компанія Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Розмір вибірки: 570 респондентів.
Довідково. Соціальні послуги — це професійна допомога людині у складних життєвих обставинах від фахівців із соціальної роботи. Ці обставини можуть бути дуже різними: вимушений переїзд у більш безпечний регіон, втрата роботи, наявність у родині людини з інвалідністю або дитини з труднощами розвитку тощо.
Отримати соціальні послуги можна за місцем реєстрації або проживання. Людина, яка потребує допомоги, або її родичі, законні представники повинні звернутися з усною чи письмовою заявою до однієї з установ:
● управління (відділу, сектору) з питань соціального захисту у виконавчому органі сільської, селищної чи міської ради;
● центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу);
● центру надання соціальних послуг.
У Центрах життєстійкості можна дізнатися про можливості отримання соціальних послуг.
Допис підготовлено в рамках проєкту, що реалізується ЮНІСЕФ разом із Львівським центром соціальних послуг і реабілітації “Джерело” за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ “Кращий догляд для кожної дитини”.