Угорщина разом з іншими членами “Бухарестської дев’ятки” засудила Росію та підтримала прагнення України до НАТО

Про це йдеться у заяві за підсумками саміту “Бухарестської дев’ятки” (Болгарія, Угорщина, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія) за участю президента США.

У заяві йдеться, зокрема, що всі країни “дев’ятки” готові підтримувати Україну у прагненні відновити її міжнародно визнані кордони та на шляху до Європи.

У ньому також засуджуються всі країни, які сприяють російській агресії та згадується окремо Білорусь.

Підписала заяву і Угорщина, яка реагує на агресію РФ в Україні інакше, ніж решта західних сусідів Росії. Угорщина погоджується з наданням допомоги Україні, але заперечує постачання зброї, вважаючи, що вони призводять до затягування конфлікту.

У документі також наголошується, що країни «дев’ятки» продовжуватимуть допомагати Україні, яка бореться з російським агресором, і підтримують членство України в ЄС та НАТО.

«Рік тому Росія знищила мир і безпеку в Європі, намагаючись силою підпорядкувати Україну. Дії Росії призвели до різкого погіршення середовища безпеки в євроатлантичному регіоні, що також серйозно загрожує безпеці партнерів. Росія є найбільшою та прямою загрозою безпеці союзників», — йдеться в заяві.

«Бухарестська дев’ятка» засудила загарбницьку війну Росії проти України та наголосила, що винні у звірствах і військових злочинах будуть притягнуті до відповідальності.

Підписанти заяви підкреслили, що згідно зі статутом ООН Україна має право на оборону від російської агресії і на визволення захопленої території.

«З цією метою ми продовжуватимемо підтримувати зусилля України стільки, скільки це буде потрібно», — наголошується в документі.

В9 також наголошує що майбутнє України — в Європі, і вони рішуче підтримують її євроатлантичні амбіції.

Крім того, країни зобов’язались та зміцнювати військову присутність Альянсу у країнах «Бухарестської дев’ятки», а також реалізовувати політику передової військової присутності сил, здатних діяти на місці, аби запобігти потенційним діям агресора.

В заяві йдеться, що основою євроатлантичної безпеки залишаються зобов’язання НАТО щодо колективної оборони відповідно до 5-ї статті. Лідери висловили сподівання щодо швидкого вступу до НАТО Фінляндії та Швеції, а також висловили підтримку Молдові, Грузії та Боснії і Герцеговині, які «найбільше наражаються на дестабілізацію та шкідливий вплив Кремля на сході та півдні Альянсу».

На зустрічі країн В9 президент США Джо Байден висловив побоювання, що якщо Росія досягне успіху в Україні, вона зможе перейти до воєнних дій проти Бухарестської дев’ятки, групи країн у східних частинах альянсу НАТО. До цієї групи входять Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Словаччина.

Post Author: UA KISZó