Колонка автора: Квартирна афера в дії

Серед моїх родичів є такі, що стали жертвою квартирної афери. Існує чимало історій про те, що хтось заволодів чужим майном чи у незаконний спосіб відібрав квартиру в її законних власників. Виникає думка: такі вчинки повинні каратися. Однак те, що до цього часу засуджувалося, може набути законного права. Міністри, яких новоспечений Президент відсторонив від посад, роблять вигляд, ніби нічого не трапилося.

Вони завзято виконують свої обов’язки та вигадують усе нові й нові правила, сподіваючись, що розпущений парламент, котрий робить усе можливе, аби залишитися при владі, та котрий очікує здобути популярність у 4 відсотки, прийме та узаконить ці нововведення.

Новий закон «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» грає на руку умільців-аферистів. Можна сказати: квартирна афера дозволена на державному рівні. Тільки подумаймо. Людина спокійно живе собі у своїй домівці, і в один прекрасний день незнайомець стукає у двері й заявляє, що він також проживає в цьому будинку чи квартирі, бо тут прописаний. Адже закон дає можливість кожному громадянину прописатися у будь-якій домівці без відома та дозволу на це господарів. Тобто, прописана в будинку/квартирі людина практично може прибути з будь-якого куточка країни…

А в проклятому Союзі при радянській владі було по-іншому: якщо до нас приїхав гість на довготривалий період, його потрібно було зареєструвати в домовій книзі. У зв’язку з подібними речами нині ми можемо мати чималі неприємності, адже нашого гостя хоча й в домовій книзі зареєстрували, але потім його ім’я звідти викреслювати з книги ніхто не поспішав. При подачі заяви на отримання субсидії потрібно вказати кількість та дані тих, хто мешкає в квартирі/будинку. І тут назріває проблема: орган, що зробив запис, більше не існує, а переважна більшість зареєстрованих у нашому помешканні осіб уже відійшли у вічність чи перебувають у невідомому місці. Важко, але доказати, що особа проживає не в нас, все ж таки можна. Однак, якщо згідно нового закону будь-хто і будь-коли може сісти нам на шию без нашого відома,то можемо не тільки забути про субсидію, а й держава в праві вимагати сплатити податки за орендаря-незнайомця.

Чобо Балог

Джерело:

Post Author: UA KISZó