Угорщина підтримує українських дітей шкільними портфелями

Угорщина регулярно підтримує Україну різними акціями допомоги. Цього разу уряд Угорщини полегшив шкільні портфелі дітям Закарпаття, які опинилися у скрутному становищі всередині України. Програма реалізується вже вдруге, на велику радість дітей початкових класів та їхніх батьків, пише Ріта Шімон, журналістка Kárpáti Igaz Szó.

Д-р Арон Чех, старший консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, підкреслив, що Угорщина завжди підтримувала свого сусіда – Україну. Вона засуджує агресора та виступає за суверенітет і територіальну цілісність країни і вже підтримала українців гуманітарною допомогою на кілька мільярдів форинтів.

«Ми прийняли десятки тисяч біженців, а також підтримуємо тимчасово переселених на Закарпатті, – сказав дипломат. – Однією з форм цієї підтримки є сьогоднішня акція передачі шкільних портфелів, яка здійснюється завдяки Асоціації Ракоці й за ініціативи Генерального консульства та в співпраці з обласною адміністрацієююю Цього року ми передаємо 260 шкільних портфелів малозабезпеченим, внутрішньо переміщеним українським дітям. Ми привезли рюкзаки 122 дівчатам і 138 хлопцям, з яких 77 поїдуть на Ужгородщину, 66 – на Мукачівщину, 32 – до Тячева, 15 – до Хуста та 70 – до Рахова”.

Провідний консул зазначив, що вони вже підтримали початок навчального року для українських дітей минулого року, коли особисто разом із членами іноземного представництва в Ужгороді та Берегові розвозили подарунки до шкіл, а тепер до Ужгорода приїхали директори шкіл.

Пожертву розподілять між 29 школами Закарпаття.

На заході були присутні тимчасово повірений у справах Консульства Угорщини в Берегові Іштван Ґьєбнар та консул Іштван Бучко.

Заступник керівника Закарпаття Петро Добромільський подякував угорським партнерам за допомогу та додав, що діти з внутрішньої України, які приїхали до області, дуже потребують цієї підтримки.

Він зазначив, що наразі на Закарпатті перебуває понад 470 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них понад 140 тисяч – діти, і це чинить величезний тиск на систему освіти тут, в області. Серед тимчасово переселених понад 130 тисяч жінок, понад 20 відсотків біженців – люди похилого віку.

Керівник обласного відділу освіти Мар’яна Марусинець також подякувала за підтримку та зазначила, що співпраця з угорськими партнерами є тривалою, а з часів війни вони надають пріоритет закарпатській та українській громадам. Вона нагадала, що цього року завдяки уряду Угорщини майже 2 тисячі дітей змогли відпочити в сусідній країні.

Post Author: UA KISZó