Нові витвори доповнили колекцію міні-скульпутрок в Ужгороді

У святковий зимовий період ще три міні-жителя оселилися в Ужгороді. Тепер колекція поповнилась до 45 міні-скульптур, станом на 2019-й.

Так, біля «масарикової школи» (ужгородської ЗОШ №3) з’явився міні Томаш Масарик – перший президент Чехословаччини. На вул. Гойди відтепер житиме бронзовий Фрідман Мілтон — єдиний лауреат Нобелівської премії , який має закарпатське коріння. У міні-скульптурі у сквері біля хімфаку УжНУ увіковічнили і рід Другетів, які правили Ужгородом понад 360 років і створили його містом. Таким чином, маємо поповнення туристичного маршруту «Міні-скульптури Ужгорода». Автори усіх трьох: скульптор — Роман Мурник, коваль — Степан Руснак.

Федір ШАНДОР, туризмознавець

Перша скульптура присвячена загалом роду Другетів, саме завдяки ним Ужгород із села перетворився на місто. Тут з’явився кафедральний собор, перший учбовий заклад (перевезений із Гуменного), з’явилися риси міста: вулиці, будинки, архітектори тощо. Другети загалом заслужили. Друга мініатюру проспонсорувала одна із комерційних установ. Фрідман Мілтон – вихідець із міста Берегово, Нобелівський лауреат, він один із розробників теорії монетизації.  Плюс цю скульптуру прикрасили (на фоні) картою туристичного Закарпаття та району Галагова. Третя скульптура мала з’явитися ще минулого року, до 100-річчя Чехословацької республіки. Ідеться про мініатюру Томаша Масарика. У цього пам’ятника три складові: це власне пам’ятник першому президенту Чехословаччини, потім це стовпчик-антипаркінг (аби автівки не заїжджали у пішохідну частину міста) і буде сонячний годинник. Будуть встановлені додаткові позначки і у літню сонячну пору можна побачити час, це такий собі гноном.

Джерело:

Post Author: UA KISZó