У кожному районі Закарпаття є сакури, однак квітнуть вони по-різному. Тому іноді туристи, які не встигли на цвітіння сакур в Ужгороді чи Мукачеві, можуть їх «наздогнати» в інших містах області.
Почали із найсхіднішого райцентру Закарпаття – Рахова. Тут сакури ще сплять: серед карпатських гір вони зацвітуть наприкінці квітня – на початку травня. Зате тут, і у деяких інших районах, досі можна побачити засніжені вершини.
Онлайн-екскурсія згуртувала майже 200 глядачів. Подорожували Закарпаттям не лише жителі нашого краю, а й представники Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Полтави, Сум, Броварів тощо.
Оглянули сакурові сквери, алеї та навіть цілий сакуровий квартал. Міста мають негласне змагання: де росте найстарша чи найгарніша сакура, де цих дерев найбільше, а де вони висаджені на найдовшій алеї. У ході туру глядачі дізнавалися й про родзинки кожного міста.
Іршавський гід Михайло Штефаньо жартує: «По секрету розкажу, що саме із Іршави сакура поширилася по всьому Закарпаттю. Так, в інші райони області її привезли із Японії. Але в Японію сакура потрапила із Іршави – агрохолдингу Закарпаття».
А от туризмознавець, професор УжНУ Федір Шандор розповів про унікальні перечинські сакури. Вони квітнуть двічі: за григоріанським та юліанським календарем – з різницею близько 2 тижнів.
Мукачево нині може похизуватися найдовшою на Закарпатті алеєю сакур. А в Ужгороді сакурами засаджений цілий квартал – Малий Ґалаґов. Зазвичай під тутешніми деревами стоять черги для фото. Але сьогодні ними насолоджуємося лише онлайн.
«Дізналася дещо нове про туристичні родзинки рідного краю. Особливо повеселило про походження сакур у Японії. Завдяки цьому туру у мене виникло багато ідей щодо проведення майбутньої відпустки з урахуванням туристичних можливостей та неповторності різних куточків рідного краю. Вкотре переконалась, що на Закарпатті є що пізнавати, що споглядати і отримувати від цього максимум позитивних емоцій. Такий досвід онлайн-екскурсій для мене перший. Надалі планую відслідковувати такі пізнавальні заходи. Але сподіваюсь чим швидше побачити це вживу і обов’язково зафіксувати на фото», – поділилася з Медіацентром доцентка факультету математики та цифрових технологій Мирослава Глебена.
Карантин закінчиться, а сакури залишаться. Тож наступного року наздоженемо все, що пропускаємо цієї весни.