Мамонтове дерево, саме так називають секвої за неймовірні розміри та великі гілки, що звисають до низу, як бивні мамонтів. Чи знаєте де вони ростуть в Карпатах? Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” знайомить Вас з унікальною авторською екскурсією в Рахівському районі Закарпаття від Сергія Прокопа.
Мамонтові дерева у Карпатах і екскурсія до них, це чудова ідея обрати відпочинок на вихідний день. Тим більше, що це наш різновид тих самих дерев, що є найбільшими у світі. Це секвоя, або як їх ще називають “мамонтові дерева” чи каліфорнійські сосни.
Щоб побачити один із трьох видів “Секвоядендрон велетенський” достатньо приїхати до нас в Закарпаття і відвідати унікальну місцину на Рахівщині де ці дерева ростуть. Щоправда наші секвої ще дуже молоді за віком, хоч їм майже 100 років. Але вид цих дерев може біологічно прожити декілька тисячоліть, а дерева досягають більше 100 метрів у висоту, при діаметрі поперечного спилу стовбура 10-12 метрів.
Похід в гори, екскурсія в Карпатах на території Рахівського району, де ростуть секвої, чи як кажуть мамонтові дерева, це чудова ідея нагода дорослим та дітям відкрити для себе це чудо природи та більше пізнати наш край.
Що треба знати про секвої в Карпатах?
Секвої в Карпатах хоч і дуже молоді за віком, адже висадили їх в 1920 році, все ж розміри дерев у висоту сягають 45 – 55 метрів.Діаметр кожного дерева є різним – 26, 75, 96 та 130 сантиметрів.Секвої знаходяться в урочищі Малий Банський, на висоті 520 метрів над рівнем моря, в межах території Лужанського лісництва, Великобичківського лісгоспу на Рахівщині. До мамонтових дерев (або секвой, каліфорнійських сосен, Веллінгтоній велетенських чи Вашингтоній, а як Ви зрозуміли ці дерева називалися по різному, веде спеціально промаркована туристична стежка. Про все це, та багато чого ще цікавого Вам розкажуть та покажуть під час екскурсії.
Екскурсіїв Закарпаття – що треба знати?
Дану екскурсію можна попередньо замовити, узгодити деталі та програму, та проводити під замовлення для туристичних груп, підприємств та колективів. Зверніть увагу, що кожна пора року в Закарпатті цікава, так весною, на кінець квітня можна побачити весняне різнобарв’я в листяних лісах, літом гарні зелені панорами та могутність лісу, а в осінній період, кінець вересня, початок жовтня – осіннє різнобарв’я лісу.
Фотографії: Олександр Нужний
Більше про екскурсію та як її замовити – на сайті Турінфоцентру Закарпаття.