Угорець Тібор Капу розпочинає експертменти на борту космічної станції

Тібор Капу працює за графіком, і експерименти вже розпочалися на борту Міжнародної космічної станції (МКС) — повідомила у понеділок урядовий комісар з питань космічних досліджень та керівниця програми HUNOR (угорської програми відправки астронавтів на орбіту).

Оршоя Ференц зазначила, що угорський астронавт Тібор Капу почувається добре і добре реагує на тривалу невагомість. Ми можемо пишатися угорським астронавтом, адже він був у найкращому стані з усієї команди і найспокійніше реагував на численні відкладення запуску ракети, — додала вона.

Планується, що програма польоту угорського астронавта триватиме 14 днів, однак остаточна тривалість залежатиме від рішення NASA, на яке вплинуть положення космічної станції та погодні умови на Землі.

Також повідомляється, що:

Тібор Капу виконає близько 30 експериментів у космосі, спеціально розроблених на підтримку розробок угорських інженерів та науковців.

Результати експериментів спочатку опублікують керівники проєктів, які отримають доступ до даних і проаналізують їх, після чого ці результати будуть доступні для наукової спільноти, — додала урядова комісарка.

Місія Ax-4 стартувала 25 червня о 8:31 за центральноєвропейським часом з Космічного центру Кеннеді у Флориді до МКС з угорським астронавтом Тібором Капу на борту. До складу місії під керівництвом американки Пеґґі Вітсон також входять індійський пілот Шубханшу Шукла та польський спеціаліст місії Славош Узнанський-Вішневський, окрім Капу.

Після успішного стикування наступного дня розпочалась наукова частина місії. Окрім наукових досліджень, Тібор Капу також знаходить час для освітньої діяльності — про це повідомляється на Facebook-сторінці програми HUNOR. Нещодавно він взяв участь у уроці фізики в прямому відеоефірі, який провели викладачі-магістри з Університету Лоранда Етвеша (ELTE) та Будапештського університету технологій та економіки (BME) на основі власних ідей та розробок.

Post Author: UA KISZó