Угорці досягли унікальних результатів у розробці інтелектуальних рішень для керування дронами. інформує видання Hungary Today
Це вже не таке далеке майбутнє, коли посилки доставлятимуться не кур’єрами, а дронами, які залишатимуть їх біля ваших дверей або у вашому дворі. Експерти Лабораторії досліджень систем та теорії керування (SCL) Інституту комп’ютерних наук та управління HUN-REN (HUN-REN SZTAKI) досягли унікальних результатів у світовому масштабі, розробивши інтелектуальні рішення для керування, які дозволяють дронам реагувати на зміни в навколишньому середовищі в режимі реального часу, повідомляє Magyar Nemzet.
Для того, щоб дрон міг безпечно літати, йому потрібно знати, де він знаходиться, що навколо нього і куди йому слід летіти. Недостатньо заздалегідь встановити траєкторію польоту – необхідні блискавично швидкі, імпровізовані коригування. Птах, що пролітає над головою, кран, встановлений для будівництва, або навіть раптовий порив вітру можуть змінити початковий план маршруту. Автономні дрони можуть використовувати в навігації різні датчики: GPS, вимірювачі прискорення та швидкості обертання, камери та LIDAR, який працює як радар, але використовує лазери замість радіохвиль для картографування об’єктів та перешкод у навколишньому середовищі.
Тут виникає одна з фундаментальних дилем цієї технології: дрон може бути оснащений найкращими можливими датчиками, але вони важкі, споживають багато енергії та ускладнюють експлуатацію. Дрон може перевозити лише обмежену вагу, а ємність його акумулятора також обмежена.
Ось чому потрібні розумні та ефективні рішення для керування – мета полягає не в тому, щоб пристрій виявляв та записував кожну крихітну частинку даних, а в тому, щоб він сприймав та обробляв рівно стільки, скільки потрібно для прийняття швидких та безпечних рішень.
Дослідники з HUN-REN SZTAKI розробляють програмні системи, які можуть приймати швидкі та надійні рішення на основі наявних даних.
«Ці системи не лише планують наперед, але й постійно переплановують рухи дрона у відповідь на найменші неочікувані зміни, – каже Тамаш Пені, дослідник SCL. – Недостатньо знати, де знаходиться перешкода в даний момент; пристрій також повинен оцінити, як об’єкт може рухатися в майбутньому, і відповідно скоригувати свій рух, підтримуючи відповідні безпечні відстані», – додав він.