Зоопарк у Ніредьгазі, що неподалік Закарпаття, поповнився новими горилами

Зоопарк в угорському місті Ніредьгаза, що неподалік Закарпаття, поповнився новими горилами, інформує MTI-Hungary Today 

Дві західні низинні горили прибули до зоопарку Ніредьгази в рамках Європейської програми розведення зникаючих видів.

Західні рівнинні горили живуть у зоопарку в Sóstógyógyfürdő з 2010 року, і до 2024 року двоє самців жили в одній системі вольєрів. Один із членів групи холостяків, 28-річний Бубу, був переведений до зоопарку в Бразилії минулого року.

Його компаньйон, 28-річний Джумба, нещодавно отримав двох самок: 21-річну Макену та 10-річну Акібу, які прибули із зоопарку Барселони лише кілька тижнів тому, – сказав директор зоопарку Ласло Гайдош.

Він додав, що пара мати-дочка зараз зайняла свій новий вольєр і знайомиться зі «сріблястим» самцем.

Горили — найбільші людиноподібні мавпи; самці можуть досягати зросту 180 сантиметрів і важити до 250 кілограмів, тоді як самки набагато менші, важать до 100 кілограмів. Існує сильний статевий диморфізм, при цьому самці також мають кістковий гребінь уздовж черепа, який їх відрізняє.

Є два види горил, західна і східна, кожна з яких має два підвиди. Вони живуть у сімейних групах, очолюваних сильним, досвідченим «сріблястим» самцем, роль якого полягає в створенні потомства та захисті групи.

Горили є суворими вегетаріанцями, харчуються переважно листям, бруньками та корінням, і вони не споживають їжу тваринного походження в дикій природі. Їхнє соціальне життя дуже складне: зазвичай домінуючий самець живе з самками та їхнім потомством у гаремі. Багато зоопарків допомагають програмі збереження, розміщуючи самців горил.

У Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи цей вид класифікується як такий, що перебуває під загрозою зникнення, оскільки руйнування середовища існування та браконьєрство швидко зменшують їх популяцію.

Post Author: UA KISZó