Експозицію картин митця відкрили у виставковому залі ім.Ференца Гулачі консульства Угорщини в Берегові.
Тут представлено понад тридцять художніх робіт майстра, які, за його словами, були написані наприкінці 90-х років і зберігались переважно у нього вдома й не виносились на широкий загал. В основному – це графічні зображення, у які вплетені народні мотиви представників різних національностей, окремі деталі запизичені з орнаментів традиційних ткацьких виробів. Про це говорив у вступному слові на церемонії Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі та й сам автор.
“Доробки Пийтера Матла давно стали візитівкою не лише Закарпаття, а й всієї угорської культури,- акцентував дипломат.- Його кращі роботи, як монументальна композиція на Верецькому перевалі, створена на честь 1100-річчя переходу угорських племен Карпатського хребта, по-справжньому числиться серед світових шедеврів.”
Генеральний консул згадав також інші знакові роботи митця, як от “Турул” у Вишкові, “Колодязь любові” в Гойдусобосло тощо.
“Зараз працюю над створенням скульптури для “Кальварії” в Шаторуйгелі,- поділився з Голосом Карпат Пийтер Матл.- Найімовірніше це буде символічний птах.”
Найбільшим своїм досягненням нинішнього року майстер вважає проведення літнього табору для запрошених ним п’ятох місткинь з Іспанії, Чехії, України (двох) та Угорщини, які протягом перебування в ньому створили чудові скульптурні композиції, що були подаровані населеним пунктам Закарпаття, зокрема Пийтерфолві, Фаркашфолві та іншим. Одна робота залишилась в санаторії “Квітка полонини”, де працювали місткині.
Виставку в дипломатичній установі відкривав заступник керівника відомства Мігай Андраш Беке. Він теж відмітив талант мукачівського майстра, який досяг висот не лише у монументальному, а й живописному жанрі, про що свідчать експоновані картини. Пийтер Матл виніс на суд поціновувачів і дві стилізовані дерев’яні композиції.
“Я вперше на подібній виставці,- поділився з Голосом Карпат” фельдшер “Швидкої допомоги” Василь Немеш.- Побачене просто вражає. Думаю, було б непогано влаштувати сюди екскурсії школярів міста, щоб і вони долучались до прекрасного.”
Хороший настрій на експозиції забезпечували музиканти Виноградівської школи мистецтв ім.Бейли Бартока, які приїхали в Берегово разом з іншими шанувальниками живопису. Не даремно. Бо вдалося домовитися з митцем про відкриття подібної виставки і у Виноградові.
Джерело: Голос Карпат