З наближенням весни мотиви світла, пробудження, нових починань набувають особливого значення – це був присмак того, що могли отримати ті, хто завітав на відкриття виставки Ігоря Рошка. Колишній директор міської дитячої лікарні Ужгорода після тривалої перерви знову повернувся до свого захоплення. У своїх акварелях він чуйно вловлює тонкі переходи природи від тиші зими до розквіту весни.
Особливістю заходу в рамках циклу «Лікарі з пензлем» є те, що митець після тридцятирічної перерви знову взявся за пензель і лише за два з половиною місяці створив майже тридцять картин.
Виставку представив Ласло Зубанич, який очолює Демократичну спілку угорців Закарпаття (UMDSZ). Він зазначив, що Ігор Рошко, який колись почав опановувати ази живопису, будучи учнем Золтана Баконі, під час медичної роботи не відмежовувався від світу мистецтва.
«Як лікар, він приділяв особливу увагу тому, щоб прикрашати своє довкілля та робити його гуманнішим», — зазначив на відкритті Ласло Зубанич. – З його ініціативи у 2011 році в парку Ужгородської дитячої поліклініки збудовано каплицю Блаженного Теодора Ромжі, яка одночасно є фонтанчиком, а завдяки гарним вітражам виконує функцію духовного простору. Він відіграв значну роль у порятунку та реконструкції парку Лаудона, де встановлено міні-статую на честь Іштвана Лаудона”.
Експоновані роботи отримали від Закарпатського осередку Національної спілки образотворчого мистецтва високу оцінку художника, лауреата Трансільванської премії та Премії Бокшая Василя Вовчка. У своїй похвалі він підкреслив тонкість акварелі Рошка, його композиційну чутливість і інтимний зв’язок художника з природою і людиною.
Подію вшанували своєю присутністю Аттіла Ковач та Едіна Альбертне Шімон, консули Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.
Виставку можна відвідати до середини травня в будні з 10:00 до 13:00 (за центральноєвропейським часом) в Угорському домі в Ужгороді.