Перший за 44 роки угорський астронавт у складі місії Ax-4 розповів про підготовку та плани

Місія Ax-4: угорський астронавт дає уявлення про свої майбутні космічні експерименти

У четвер Axiom Space провела свою першу спільну прес-конференцію з наступними астронавтами, призначеними для місії Ax-4, включаючи угорця Тібора Капу. Ця місія особливо особлива з точки зору Угорщини, оскільки востаннє країна відправляла космонавта в космос у 1980 році, більше 44 років тому.

Досвідчений командир Пеггі Вітсон зі США, яка вже вдруге керуватиме комерційною місією астронавтів, розповіла, що для трьох її супутників ця космічна місія унікальна не лише тому, що вони «новачки», а й тому, що вже понад 40 років. років з тих пір, як будь-яка з їхніх націй відправила людину в космос. Вона показала це

Axiom Space інтенсивно готує та тренує команду до місії з минулого серпня.

Вони вивчають системи для Міжнародної космічної станції (МКС) і космічного корабля SpaceX Dragon, на якому вони літають, а також як реагувати та вирішувати надзвичайні ситуації, пов’язані з медичними та космічними кораблями, детально розповіла вона. Командир Вітсон додала, що вона також намагається зробити все можливе, щоб перенести частину свого майже 40-річного досвіду в космосі та науки для свого екіпажу.

Під час заходу вперше було представлено патч місії. Чотири висхідні лінії представляють не лише вид із вікна над нашою планетою, а й «чотири країни, представлені екіпажем, який піднімається з землі, щоб працювати на МКС заради спільної мети», — пояснив Вітсон. Сім зірок символізують інклюзивність усіх континентів Землі, тоді як форма дорогоцінного каменю символізує «наскільки дорогоцінним є людство та як ми розділяємо відповідальність за захист і плекання нашої планети».

Крім Пеггі Вітсон, спеціаліст місії Славош Узнаньскі-Вішневський з Польщі, пілот місії Шубаншу Шукла з Індії та спеціаліст місії Тібор Капу з Угорщини також повідомили про свою підготовку та свої цілі.

Тібор Капу, інженер-механік, був обраний астронавтом для програми Hungarian to the Orbit (HUNOR) у травні минулого року. Під час прес-конференції він сказав, що спостерігаючи за Олімпійськими іграми та вболіваючи за спортсменів своєї країни «як член сім’ї», він завжди хотів бути тим, у кого є власна футболка. Він висловив вдячність своїй країні, сказавши: «Я не можу не пишатися тим, що представляю свою націю, маючи власну «майку» з моїм іменем і прапором».

«Угорщина – маленька країна з великою історією та великими мріями. А угорська – це мова, якою розмовляє дуже мало людей, серед яких напрочуд багато талантів. Саме тому ми вирішили розпочати космічну програму 2021 року, щоб вибрати та підготувати угорця для проведення угорських досліджень на борту МКС», – пояснив Капу.

Він додав, що угорська космічна програма зосереджена на посиленні космічної спадщини, наприклад, у дозиметрії, космічному харчуванні, науках про життя та біології людини. Він зазначив, що в рамках програми вони зробили відкритий дзвінок, в якому запитали всі угорські університети, компанії та дослідницькі групи, які можуть бути зацікавлені, які наукові експерименти вони б проводили в космосі.

У результаті «ми зібрали десятки експериментів з усієї країни».

За його словами, мета угорської космічної програми полягає в тому, щоб «закріпитися в космічному співтоваристві, зробити внесок у світову наукову індустрію космосу та сісти за один стіл з гігантами». «Завдяки цій місії ми тут: ми сидимо за цим столом».

Відповідаючи на запитання журналіста, Капу дав детальне уявлення про дослідницьку програму HUNOR, яка буде виконуватися на МКС. «Радіація та мікрогравітація — це дві унікальні переваги Міжнародної космічної станції, які вона може забезпечити», — сказав він. Як приклад він згадав, що вони будуть вимірювати радіацію та інші дані про навколишнє середовище за допомогою надзвичайно маленького пристрою в рамках дозиметричних експериментів. Пристрій має дві системи: активну та резервну систему, обидві низькоенергетичні.

Через невелику вагу та низьку енергію він буде «дуже хорошим кандидатом» для майбутніх космічних польотів із логарифмічним часом, сказав він.

Що стосується дослідницького проекту мікрогравітації, то вони проводитимуть фізичні експерименти, а також медичні демонстрації. Він зазначив, що вони випробовуватимуть нові методи лікування так званого нейроокулярного синдрому, пов’язаного з космічним польотом (SANS), тобто порушення зору, викликаного мікрогравітацією.

Точна дата початку місії ще невідома, але в останньому оголошенні NASA в середу йдеться про те, що вона може бути запущена не раніше весни 2025 року. Згідно з поточними планами, місія Ax-4 стартуватиме з Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді з космічний корабель SpaceX Dragon на вершині ракети Falcon 9. Очікується, що четверо астронавтів проведуть на борту МКС 14 днів.

За матеріалами Hungary Today

Post Author: UA KISZó