Опубліковано «Барометр Угорщини 2025», складений Інститутом Незепонта, який досліджує відносини та громадську думку між Угорщиною та її сусідами. Виявилося, що майже половина угорців позитивно ставляться до всіх сусідніх країн, а от австрійці та хорвати критикують Угорщину, повідомляє Magyar Nemzet.
Угорці (62 відсотки) і словаки (65 відсотків) мають таку ж високу частку позитивних думок про країни один одного. З жовтня 2023 року лідери двох країн, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, зміцнюють позиції один одного щодо стратегічних питань, таких як російсько-українська війна. Цифри за 2024 і 2025 роки можна розглядати як історичний успіх після багатьох конфліктів 20-го століття.
Половина угорців (50%) позитивно ставляться до Румунії, другий рік стабільно покращується сприйняття цього східного сусіда. Раніше лише третина угорців сказали, що мають позитивний імідж Румунії.
Останніми роками думка румунів про Угорщину коливалася.
У той час як у 2024 році висока частка позитивних думок у перші два роки війни знизилася (39%), цього року частка тих, хто позитивно ставиться до Угорщини, зросла до 61%, навіть вище, ніж роком раніше. Це відновлення може бути пов’язане, серед іншого, з приєднанням Румунії до Шенгенської зони під час головування Угорщини в ЄС.
Відносна більшість угорців (48%) мала хорошу думку про Сербію, що є подібним до Румунії за останні дев’ять років. Раніше лише третина угорців позитивно ставилася до нашого південного сусіда. Думка сербів про Угорщину в останні роки стабільно висока, що підтверджується альянсом між прем’єр-міністром Угорщини та президентом Сербії. Як зазначає видання, без співпраці двох країн нелегальний міграційний тиск на Балканах був би некерованим, а будівництво стратегічно важливої залізничної лінії Будапешт-Белград не розпочалося б.
Крім того, не було б успішної співпраці у сфері енергетичної безпеки, як-от газопровід «Турецький потік», який пролягає через дві країни, транспортуючи російський газ.