16 грудня: іменини, свята, заборони, прикмети

16 грудня відзначають День світової тиші та День підкорення вершин.

Православна церква вшановує пам’ять святого пророка Агея.

День світової тиші

Цього дня потрібно намагатися поменше говорити, молитися і замислитися про сенс свого життя.

День підкорення вершин

Це свято всіх, хто прагне до нових вершин особистісного і кар’єрного зростання, не опускає руки на шляху до мети. А ще ця дата – привід зібратися з силами і думками тим, хто постійно відкладає щось на завтра.

Спочатку назва Дня не була метафоричною – тобто дата була ініційована саме любителями екстремального відпочинку, які відзначали цього дня нові підкорені висоти. Але пізніше День набув більш широкого значення і проник у повсякденне життя як синонім досягнення мети.

Ще цього дня:

1497 – Васко да Гама обігнув Мис Доброї Надії, першим із європейців пройшовши в Індійський океан;

1637 – Бій повстанців під проводом Павла Бута (Павлюка) під Кумейками з армією Речі Посполитої;

1773 – “Бостонське чаювання” (жителі Бостона викинули в море вантаж чаю з англійського судна на знак протесту проти митної політики Великої Британії); ця подія призвела до американської війни за незалежність;

1899 – В Італії засновано футбольний клуб “Мілан”, один із найбільш титулованих клубів за всю історію світового футболу;

1913 – На студії “Кістоун Філм” молодий британський актор Чарлі Чаплін почав зніматися у своєму першому фільмі “Боротьба за життя”, у якому зіграв маленького вусатого шахрая з моноклем;

1946 – Крістіан Діор відкрив у Парижі модний дім;

1970 – Ухвалено Конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден (Гаазька конвенція 1970 р.);

1991 – Туреччина визнала незалежність України;

2014 – Росія розірвала двосторонню угоду зі США від 1991 р. щодо співпраці у сфері контролю за ядерними відходами, згідно з якою Америка допомагала Росії у гарантуванні безпеки зберігання збройових урану і плутонію, щоб запобігти їхньому викраденню і потраплянню на чорний ринок ядерних матеріалів. США інвестували у відповідну російську інфраструктуру понад 2 млрд доларів.

Церковне свято

Святий пророк Агей був одним із останніх старозавітних пророків. Він жив за 500 років до Різдва Христового. До народження Агея вавилоняни захопили Єрусалим – місто розграбували, а його головну святиню – Храм Соломона – зруйнували. Жителів Ізраїлю взяли в полон і викрали в рабство. Звільнилися вони лише після того, як Вавилон упав під натиском Персії – тоді перський цар Кір відпустив ізраїльтян додому.

Імовірно, Агей народився в полоні і вже звідти повернувся до Юдеї. Тоді ж почали відроджувати Єрусалимський храм, проте в якийсь момент його будівництво було перервано і заборонено перською владою. 520 року промови Агея та іншого пророка Захарії зміцнили рішучість царя Зоровавеля і надихнули народ продовжувати відбудовувати храм. Агей говорив, що Другий храм буде більшим за перший: у ньому Бог явить Своє благовоління світу. Будівництво храму завершилося 516 року.

Пророцтва Агея увійшли в одну з дванадцяти книг малих пророків Старого Завіту.

Іменини: Аркадій, Володимир, Ілля, Макар, Микола, Олександр, Павло, Петро, Семен, Софія.

Post Author: UA KISZó