У двох громадах Закарпаття запустили корекційні програми для кривдників

В Ужгородській та Мукачівській громадах запрацювали корекційні програми для кривдників – осіб, які вчиняють домашнє насильство. На ці програми особа може потрапити як добровільно, так і за рішенням суду. Про це повідомили організації-учасниці Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» та Регіональної кампанії «Бузкова стрічка Закарпаття. Запобігання домашньому насильству» під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

Як зазначила Маріанна Колодій, координаторка Регіональної кампанії «Бузкова стрічка Закарпаття. Запобігання домашньому насильству», на Закарпатті у цьому році проведено дуже велику кількість заходів у територіальних громадах. «Понад 300 заходів, які стосуються тематики запобігання домашньому насильству відбувалися в цей період в області. Це – інформаційні, вуличні акції, просвітницькі акції у закладах освіти, у закладах соцзахисту та інші», – зазначила Маріанна Колодій.

За її словами, загалом у Закарпатській області спостерігається тенденція до збільшення випадків домашнього насильства. «Це може говорити про те, що загалом збільшується кількість випадків, з іншого боку – збільшується виявлення таких випадків і самих звернень є більше», – пояснила експертка.

«Особливістю цього року на Закарпатті є те, що у структурі спеціалізованих заходів, які стосуються запобігання та протидії домашньому насильству, в деяких громадах Закарпаття, зокрема, в Мукачівській, Ужгородській, почали працювати корекційні програми для кривдників. Тобто, це програми, у межах яких особи, які вчиняють насильство, можуть отримати консультацію, допомогу. На ці програми особа може потрапити як добровільно, так і за рішенням суду. Наразі більше осіб, які проходять такі корекційні програми за рішенням суду», – розповіла Маріанна Колодій.

За словами Ольги Мартин, начальниці відділу зв’язків із громадськістю Патрульної поліції Закарпатської області, правоохоронці фіксують зростання кількості викликів про домашнє насильство на лінію «102» саме від дітей.

«Ми перші, хто виїжджає на ці виклики, і зараз спостерігаємо збільшення кількості викликів про домашнє насильство саме від дітей. Це домашнє насильство між батьками дітей, так і стосовно самих дітей. Це позитивна динаміка: люди не бояться звертатися за допомогою. Вважаю, що раніше не було менше випадків домашнього насильства, а люди просто не знали, куди звертатися, або боялися, що їх осудять, не підтримають», – сказала Ольга Мартин.

Також вона додала, що патрульна поліція Закарпаття завжди долучається до акції «16 днів проти насильства». За ці 16 днів відділ зв’язків з громадськістю патрульної поліції Закарпаття провів 14 заходів щодо протидії домашньому насильству. «Наші інспектори служби освітньої безпеки, які є практично в кожній школі, провели близько 20 заходів з освітянами, зі школярами, вчителями, а також в університетах», – уточнила Ольга Мартин.

Анжела Бабкіна, заступниця голови Координаційної ради з питань ВПО у місті Ужгороді, зазначила: «Наша координаційна рада ВПО – найбільша в Україні. Коли говоримо про акцію «16 днів проти насильства» , я переконана, що такі заходи треба проводити системно і постійно, що й роблять дотичні до цієї сфери організації у нашому регіоні. Наша сила у тому, що у нас різна фаховість – є організації, які займаються гуманітарною складовою, є організації, які займаються психологічною складовою. Це достатньо широке охоплення і людей, і сфер, тому, налагоджена співпраця з протидії домашньому насильству».

«Вже маємо певну відмінність ситуації, яка була ще кілька років тому. Проблема насильства була, є і, на жаль, буде. Не буде ідеального світу, але не треба замовчувати цю проблему, а навпаки – говорити, знати, що з цим робити, виробити алгоритм дій», – наголосила Анжела Бабкіна.

Ганна Мелеганич, голова ГО «Мегасоціум», додала, що акція «16 днів проти насильства», на її думку, у першу чергу про те, що потрібно голосно говорити про цю проблему. Організація не перший рік працює у цій темі: консультує, допомагає, попереджує гендерно зумовлене насильство.

«Ми проводили школу безпеки для жінок і дівчат. У процесі взаємодії з майже 200 учасницями, ми виходимо на тему і домашнього насильства, і гендерно зумовленого насильства. Буквально на днях одна з учасниць забирала свій сертифікат про завершення навчання у школі безпеки, і запитувала про те, що робити її подрузі, яка розлучилася з чоловіком, але він її продовжує переслідувати. Багато жінок опиняються у таких ситуаціях, коли не знають, як зарадити і бояться запитати когось, щоб не бути осудженою. Тому ми долучаємося до таких акцій, але упродовж року намагаємося продовжувати цю роботу, допомагати, запобігати, виконувати координуючу роль. Тішимося, коли можемо допомогти і коли питання домашнього насильства у певної людини залишається у минулому», – сказала Ганна Мелеганич.

Як додала координаторка Регіональної кампанії «Бузкова стрічка Закарпаття. Запобігання домашньому насильству» Маріанна Колодій, до 140-річчя українського жіночого руху мережа організацій «Жіноче намисто Закарпаття» випустило колекційну монету «140 років українського жіночого руху».

«Цього року виповнюється 140 років з дня заснування першої жіночої організації в Україні. Це було «Товариство руських жін» у Станіславові, сучасному Івано-Франківську, яке заснувала Наталія Кобринська. До цієї дати мережа організацій «Жіноче намисто Закарпаття» випустило колекційну монету «140 років українського жіночого руху», її випустив Закарпатський монетний двір», – сказала Маріанна Колодій.

За її словами, це – унікальна латунна монета, на аверсі якої зображено напис про 140 років жіночого руху, орнаменти з музею Гончара з традиційною вишивкою, яка була розміщена на жіночому вбранні, а на реверсі – назва мережі «Жіноче намисто Закарпаття». Таких монет всього 140 – по монеті на кожен рік існування жіночого руху в Україні. Кошти від продажу монети планують передати громадській організації «Волевільні», яка працює з родинами військовослужбовців, допомагає військовим у госпіталях.

Post Author: UA KISZó