Угорське німе кіно буде показано на Міжнародному фестивалі Люм’єр у Ліоні

Угорський німий фільм «Після смерті», відреставрований у форматі 4K у співпраці з Європою, буде показано в рамках селекції «Піднесені моменти німого кіно» на кінофестивалі Люм’єр у Ліоні, Франція, у 2024 році. Знятий у 1920 році, він є «рідкісним прикладом популярних історій про привидів епохи німого кіно», — пише Мадьяр Немзет.

«Після смерті» також важливий тим, що збереглися лише три з 42 угорських фантастичних німих фільмів. Режисером став один із піонерів угорського кіно Альфред Дезі, який екранізував роман французького письменника Гастона Леру, також відомого як автор «Привида опери». Головну роль грає Камілла Холлей, популярна актриса того часу, яка досягла міжнародного успіху.

Фільм також унікальний своєю багатою кольоровою палітрою та унікальними технічними прийомами.

Героїня фільму Марта — дівчина-сирота, яка приймає пропозицію нотаріуса Сент-Фірміна про шлюб, хоча закохана у вдову Андре, який живе по сусідству. Ревнивий нотаріус влаштовує пастку для закоханих, а потім змушує юнака підписати заяву, в якій він обіцяє емігрувати до США. Андре просить свого молодшого брата Жака та його дружину піклуватися про його фабрику та дітей у його відсутність, і якщо він не повернеться через три роки, він заповідає їм усе своє майно. Жак робить усе, що в його силах, щоб Андре ніколи не повернувся.

Єдиний відбиток «Після смерті» зберігся в колекції Cinémathèque royale de Belgique – CINEMATEK у Брюсселі. У 2023 році Національний інститут кіно – Filmlab розпочав цифрову реставрацію майже неушкодженої нітратної копії довжиною 1613 метрів у співпраці з CINEMATEK і паризькою La Cinémathèque française. Реставрація фільму була здійснена в рамках програми ACE (Association des Cinémathèques Europeennes) A ​​Season of Classic Films.

Під час реставрації були збережені оригінальні двомовні вкладиші розподільників. На жаль, початкові титри не збереглися, тому була необхідна їх реконструкція на основі наявних історичних джерел. Після цього на самому фільмі довелося провести мінімальну реконструкцію вмісту. Також до фільму було створено новий саундтрек.

Окрім показу, Національний інститут кіно – Filmlab також візьме участь у MIFC – Marché International du Film Classique та пов’язаній з ним конференції. Дьєрдь Радулі, директор Відділу збереження та технології плівки, розповість про свій досвід участі в кіномарафоні Budapest Classics Film Marathon, який у вересні зібрав рекордну кількість світових зірок, а Вікторія Совак, директор Filmlab, представить виклики виробництва аналогового кіно.

Кінофестиваль Люм’єр – всесвітня подія, присвячена класичному кіно. Щороку в жовтні в Ліоні, місці народження кінематографа Люм’єра, світ кіно відзначає свою життєву силу та спадщину через сучасну подорож до творів минулого. Подію в Ліоні створили Тьєррі Фремо, художній керівник Каннського кінофестивалю, і Бертран Таверньє, всесвітньо відомий французький режисер.

З 2017 року реставровані угорські фільми регулярно запрошують до програми, яка у 2022 році була присвячена фільмам, знятим в Угорщині Ендре Тотом, угорським режисером, який став всесвітньо відомим як Андре де Тот.

Post Author: UA KISZó