Згідно з новим аналізом МВФ (Міжнародного валютного фонду), Угорщина досягає значного прогресу в наздоганянні середнього рівня ЄС за рівнем доходів, але країна потребує термінових політичних реформ, оскільки вона стикається з новими економічними викликами, повідомляє Euractiv.
Дохід на душу населення в Угорщині зріс відповідно до зусиль, спрямованих на скорочення розриву в доходах із середнім рівнем по ЄС, а зарплати зросли з 66% від середнього по ЄС у 2010 році до 76% у 2022 році. Однак нещодавній аналіз МВФ показує, що цей прогрес призвело до стійкої та значної регіональної нерівності доходів, причому столиця Будапешт перевершила всі регіони. Найменш розвинені регіони (на півдні та півночі) спостерігали незначне або стагнаційне зростання. Ці регіони відстають від середнього по країні не лише за рівнем доходів, але й у ряді сфер, таких як освіта, цифровий перехід, інфраструктура та охорона здоров’я.
Будапешт лідирує з точки зору зелених робочих місць, з ВВП на душу населення близько 5,0% від середнього в ЄС-27 і рівнем зелених робочих місць близько 3,0%.
Навпаки, найбільш відстаючі регіони Північної Великої рівнини та Південного Задунайського регіону, де ВВП на душу населення значно нижчий за середній показник ЄС, мають рівень зелених робочих місць лише 0,7-0,8%.
МВФ каже, що країна стикається з новими викликами з точки зору економічної диспропорції. Економіка Угорщини, як і економіка інших країн світу, переживає цифровий і екологічний перехід із різними пропорціями в регіонах через різну економічну структуру, і розрив може збільшитися в найближчому майбутньому.
Щоб подолати цю прогалину, аналіз пропонує цілеспрямовані політичні втручання, щоб забезпечити більш рівномірний розподіл переваг як економічного зростання, так і цифрового та зеленого переходу.
Це включає інвестиції в цифрову інфраструктуру та освіту у відсталих регіонах, а також заохочення приватних зелених інвестицій. МВФ також заохочує зусилля по боротьбі з корупцією та інвестиції в державні установи. Подібні висновки були зроблені у звіті Європейської комісії про згуртованість на початку цього року. За словами Euraciv, Міністерство державного управління та розвитку територій вже працює над впровадженням структур адресної допомоги для подолання регіональних диспропорцій.