ЄС запроваджує нову систему перетину кордонів EES. Як це відбуватиметься

ЄС запроваджує нову систему перетину кордонів EES. Згідно з нею, мандрівники, які не є громадянами ЄС, повинні зареєструватися, надати паспортні дані, фото та відбитки пальців, ся інформація зберігатиметься три роки, а сама система охоплюватиме 700 млн подорожуючих щорічно.

Система вʼїзду/виїзду замінить нинішню систему проставлення штампів у паспортах вручну.

Цю автоматизовану систему цифрового збору персональних даних проходитимуть громадяни всіх країн, що не входять до ЄС, незалежно від того, потрібна їм віза чи ні. Виняток – власники довгострокових віз і посвідки на проживання (крім українців, які вже отримали притулки в Європі).

 Перетин кордону за системою міститиме кілька нових етапів порівняно з традиційною процедурою. Ось який вигляд він матиме:

– Подавання документів: мандрівник пред’являє свій паспорт або інший проїзний документ на прикордонному контролі. Так, іноземці використовуватимуть спеціальні термінали самообслуговування для сканування своїх документів.

– Біометрична реєстрація: якщо це перший в’їзд після запровадження системи EES, мандрівник надає біометричні дані: відбитки пальців, фото обличчя для ідентифікації.
Після першої реєстрації ці дані зберігатимуться в системі і під час подальших перетинів кордону їх повторне здавання не знадобиться протягом трьох років.

– Перевірка даних: система автоматично перевірить наявні дані про в’їзд / виїзд, а також підрахує кількість днів перебування в Шенгенській зоні, щоб переконатися, що мандрівник не перевищив дозволений термін перебування (90 днів протягом 180 днів).

– Відсутність штампів: у паспорті більше не ставитиметься штамп під час перетину кордону, оскільки всі дані зберігатимуться у цифровому вигляді.

Система EES діятиме на в’їзді до всіх країн Євросоюзу, за винятком Кіпру та Ірландії, а також на в’їзді до чотирьох держав Шенгенської зони, які не є членами ЄС: Ісландії, Ліхтенштейна, Норвегії та Швейцарії.

Post Author: UA KISZó