Як перевести дитину в «україномовний» клас за кордоном

Учні, які навчаються за межами України, можуть продовжувати навчання в українських школах в одному із трьох форматів. Про це інформують на порталі «НУШ» із посилання на слова представників Міносвіти.

Діти можуть навчатися в індивідуальній чи сімейній формі. При цьому коли дитина відвідує школу, відповідальність за освоєння української програми лягає на батьків.

Учні також можуть проходити навчання у дистанційному форматі виключно за українознавчим компонентом. У цьому форматі вони освоюють програму місцевої школи, а вечорами чи суботою вивчають українську мову, літературу та історію України дистанційно.

Третій формат має на увазі повноцінне дистанційне навчання. Наприклад, учень чи учениця можуть відвідувати місцеву школу та одночасно вивчати всі предмети в українському навчальному закладі. У Міністерстві освіти і науки України наголошують, що в такій ситуації діти зазнають подвійного навантаження, а навчання в українській школі часто перетворюється на формальність.

За інформацією Міністерства, навчання школярів та школярок, які зараз перебувають за кордоном, за українознавчим компонентом буде організовано на базі 148 освітніх закладів України.

 

 

 

Міністерство пояснило, що оскільки навчання проходитиме дистанційно, батьки можуть обрати будь-яку школу для вивчення дитиною українознавчого компонента, незалежно від місцезнаходження сім’ї до початку повномасштабних воєнних дій.

Заняття будуть проводитись у вечірній час або по суботах. У рамках навчання діти вивчатимуть:

  •  українська мова;
  •  українську літературу;
  •  «Я досліджую світ» (для учнів 1-4 класів);
  •  історію України (з 5 класу);
  •  географію (з 8 класу);
  •  основи правознавства (з 9 класу);
  •  «Захист України» (з 10 класу).

Post Author: UA KISZó