Програма покликана посилити туристичну привабливість регіонів за допомогою стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів.
Програма складається з таких частин та етапів:
-
Аплікаційна анкета на освітню частину 01.11.2019 – 14.11.2019
-
Освітня частина (триденний тренінг та воркшопи) в Одеській області: 22.11.2019 – 24.11.2019
-
Освітня частина (триденний тренінг та воркшопи) в Закарпатській області: 29.11.2019 – 1.12.2019
-
Подання аплікаційних пакетів: 01.12.2019 – 31.01.2020
-
Реалізація проектів
-
Менторський супровід під час реалізації
Головна умова участі в освітній частині: підготовка проектної заявки та участь у конкурсній програмі УКФ з метою отримання гранту на його реалізацію.
Аплікаційна анкета для участі в освітній частині програми: http://bit.do/forms-
«Два роки роботи УКФ продемонстрували, що необхідно більше уваги приділяти, по-перше, підтримці, кроссекторальних культурних проектів, по-друге, активно залучати до їхнього створення митців, менеджерів з регіонів. Оскільки культурний продукт безпосередньо пов’язаний з галузями економіки, ми вважаємо за потрібне підтримувати розвиток культурного туризму в нашій країні. Цього року УКФ з партнерами розпочали проект «Культура. Туризм. Регіони», пілот якого відбудеться в Одеській та в Закарпатській областях. Це багатонаціональні регіони, на території яких мешкають представники різних національностей зі своєю колоритною палітрою культури. Ми сподіваємося розкрити потенціал обраних регіонів, де превалює культурне розмаїття, наявна велика кількість туристичних атракцій, що робить їх привабливими для відвідувачів з усієї України», ‒ розказує Юлія Федів, виконавча директорка Українського культурного фонду.
«Культурний туризм знайомить зі стилем життя людей в регіонах, з історією, мистецтвом, архітектурою та тими особливостями, які формують їхню ідентичність. Культурний туризм відкриє нові куточки для подорожей в Україні. А ми сприятимемо цьому. Отож, зараз навчатимемо підприємців двох пілотних регіонів основам культурного туризму, бізнес-плануванню, грант-менеджменту та маркетингу. Прагнемо, щоб українські регіони потрапили в рейтинги Lonely Planet», – сказав Анджей Шафернакер, керівник напрямку з розвитку конкурентоспроможності перспективних секторів Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Більше деталей на сайті Українського культурного фонду: https://ucf.in.ua/