За останні 2 роки на Закарпатті зафіксували 28 випадків сказу у тварин

До війни за 10 років в області було лише кілька випадків. Про це Mukachevo.net розповів в.о голови товариства мисливців та рибалок на Закарпатті Юрій Качур.

Наразі, випадків коли скажені лисиці нападають не тільки на домашніх тварин, а й людей на Закарпатті деталі більшає.

«Дикий звір – є дикий звір. Якщо це великий кабан – він може сильно поранити. Він може легко напасти на людину. Лисиця також! Вже є багато відео в інтернеті по Закарпаттю, як лисиці не бояться людини. Якщо дикий звір не боїться людей – це перша ознака того, що він вже захворів на сказ» – каже Юрій Качур.

Був випадок у Виноградові, коли захворів кінь, каже мисливець, напевно, його за ногу вкусила лисиця і він занедужав. А потім схопив дитину в зуби і кинув нею.

“Це була дуже неприємна ситуація. Також був випадок, коли домашній пес покусав господаря за лице. Перевірили, а собака має сказ. По моїй інформації, випадки сказу до війни у нас були, можливо, раз на 10 років. Зараз ми зафіксували 28 випадків за два минулі роки. Не враховуючи цей рік. З Держпоживслужби надавали нам для переральної імунізації таблетки, які вважаються ліками від сказу. Ми ці таблетки розносили по своїх угіддях. Потім, через якийсь час потрібно було провести регуляцію – відстріл декількох особин, для того щоб відправити в лабораторію і перевірити, який відсоток відстріляних мав сказ” – розповідає фахівець.

Mukachevo.net

Post Author: UA KISZó