Угорський препарат проти раку стане потенційним проривом у лікуванні

Білки в пухлинних клітинах атакуються молекулою, яка згодом може стати основою нового препарату. Ця цільова терапія може стати проривом у лікуванні меланоми, а також раку підшлункової залози та молочної залози, якщо клінічні випробування в Національному інституті онкології будуть успішними, пише видання  hungarytoday.hu 

Інститут протягом багатьох років проводить дослідження, надає інноваційні терапевтичні рішення та виконує роль навчального центру. Усе це є передумовою для акредитації Комплексного онкологічного центру, яку вчетверте отримав провідний онкологічний заклад області.

Професор доктор Чаба Полгар, генеральний директор Національного інституту онкології, розповів в інтерв’ю Index про те, коли буде готовий угорський препарат і Національний інститут онкології як акредитований комплексний онкологічний центр.

«Наразі ми маємо обнадійливі результати щодо меланоми, раку молочної залози та раку підшлункової залози», — почав експерт.

За його словами, після клінічних випробувань новий препарат може з’явитися на ринку через кілька років:

«Це було б проривом, оскільки в Угорщині зараз не розробляється жоден онкологічний препарат, і наше дослідження може стати першим».

Що стосується тестування, то «клінічні випробування I-II фази зазвичай проводяться на пізній стадії пацієнтів із метастатичними захворюваннями, і якщо вони виявляться ефективними та безпечними, випробування III фази можуть бути розпочаті на великій кількості пацієнтів».

Ефективніша таргетна терапія могла б підвищити шанси пацієнтів на виживання, а патент на ліки в Угорщині також міг би мати національну економічну вигоду, якої ще не було досягнуто в галузі онкології, – наголосив лікар.

 

Відповідаючи на запитання Newsportal про те, чи є участь у наукових дослідженнях необхідною умовою для отримання статусу Комплексного онкологічного центру, гендиректор зазначив, що заклад має надавати повний спектр діагностичних та лікувальних послуг для всіх видів раку. Крім того, він також має бути в авангарді освіти, клінічних досліджень та лікування рідкісних захворювань, а також бути центром епідеміології та методології та підтримувати національний реєстр раку.
Наразі лише 33 заклади в 10 країнах змогли відповідати цьому стандарту, а в регіоні Центральної та Східної Європи Національний інститут онкології був єдиним, хто отримав цю сертифікацію з 2008 року. Як комплексний онкологічний центр, «ми маємо доступ до таких технологій, як CyberKnife (повністю роботизований пристрій для променевої терапії), певні процедури брахітерапії (променева терапія, яка проводиться безпосередньо в організм), опромінення всього тіла або повний спектр роботизованої хірургії».
«Чверть наших пацієнтів приїжджає з інших країн, переважна більшість із Будапешта, округ Пешт, відповідно до нашого регіонального охоплення. (…) Щорічно ми лікуємо півмільйона людей амбулаторно, 20 тисяч – стаціонарно, 40% усіх променевих процедур проводять в інституті, робимо десятки тисяч операцій», – зазначив експерт.

Post Author: UA KISZó