У Будапешті розпочали ремонт найвідомішої статуї на площі Героїв – архангела Гавриїла

Уперше за понад 120 років статую Архангела Гавриїла на Монументі Тисячоліття на площі Героїв у Будапешті повністю відновлюють, інформує видання hungarytoday.hu 

Ця майже п’ятиметрова бронзова статуя, встановлена ​​на 36-метровій коринфській колоні, вона значно погіршилася протягом десятиліть, що вимагало комплексної реставраційної роботи під керівництвом Városliget Plc.

Процес реставрації розпочнеться зі спорудження великих будівельних лісів навколо колони, що дозволить безпечно опустити статую та транспортувати її до реставраційної майстерні.

Залежно від внутрішнього стану реставрація триватиме 6-12 місяців.

Реставрація, яку замовив Інститут національної спадщини після публічного тендеру та обстеження після знесення, має на меті повернути статую до початкового стану. Очікується, що відновлену статую Архангела Гавриїла буде повторно встановлено на площі Героїв до першої половини 2025 року. Проект також посилить як бронзову статую, так і її опорну колону.

Монумент Тисячоліття та статуя Архангела Гавриїла, створені скульптором Дьордем Залою та відкриті 24 жовтня 1901 року, є знаковими символами Угорщини та популярними туристичними об’єктами. Незважаючи на попередні реставрації, в тому числі між 1995 і 1996 роками та поверхневий ремонт у 2021 році, погіршення стану статуї зумовило потребу в більш масштабному плані реставрації, сформульованому після детальної оцінки в грудні 2023 року.

Реставраційні роботи, які планується розпочати 22 липня 2024 року, передбачають 3D-сканування та ретельне документування пам’ятки, що дозволить найдетальніше дослідити її стан на сьогодні.

Скульптуру розберуть на кілька частин і вивезуть великовантажним краном. Фігуру архангела Гавриїла знімуть разом із верхньою половиною кулі, а святу корону та подвійний хрест знімуть із рук статуї на місці. Також знімуть коринфський постамент. Далі елементи статуї будуть доставлені на місце реставрації спеціальним бортовим тягачом для детального обстеження та подальшої реставрації.

Post Author: UA KISZó