Журналісти запитали Яноша Арпада Потапі на зустрічі асоціацій іноземних журналістів в угорському місті Шаторальяуйгелі про поточний статус пакету пропозицій з 11 пунктів щодо захисту угорської меншини, сформульованого на січневій українсько-угорській зустрічі міністрів закордонних справ.
У січні цього року державний секретар Офісу прем’єр-міністра з питань національної політики Угорщини зміг знову приїхати в Україну після майже трьох з половиною років після того, як заборонили йому в’їзд після місцевих виборів 2020 року. Янош Арпад Потапі у відповідь на запитання «Kárpáti Igaz Szó» пояснив:
– З-поміж тих 11 пунктів, які угорська сторона сформулювала, не було жодного, який не можна було б виконати навіть за день. Ми сформулювали такі незначні запити, якими користуються всі національні спільноти в Європі. Мені шкода, що досі немає остаточного та позитивного рішення, кілька місяців тривають дискусії про те, як можна забезпечити права членів громади, котрі проживають на одному місці протягом 1100 років, які вимагають лише базових умов, які існували ще в Радянському Союзі, а в Україні до 2014 року, їх треба лише відновити. Як можна очікувати, що члени національної спільноти будуть всіляко підтримувати Україну, коли тобі постійно стукають по голові? Я думаю, що це було б важко в будь-якій сфері життя, не кажучи вже про такий складний час війни, політичної та економічної кризи.
Держсекретар також наголосив на безальтернативності повної угорської єдності, навівши як приклад для наслідування роботу угорської політичної спільноти у сербському Воєводині в останні роки, у створенні якої вирішальну роль відіграв Іштван Пастор, який нещодавно пішов з життя.