Федір Шандор: “Нова квіткова локація Закарпаття – алея гібіскусів у Перечині”

Наразі на алейці росте 235 деревцят (у світі нараховується понад 230 видів, на Перечинській алеї квітне 15 видів). Протяжність ділянок під алейкою – 221 м (по обидва боки). Якщо скласти всі деревцята в одну лінію, то довжина її буде близько – 442 м. Вік деревцят – від 1 до 9 років, є два деревцята, яким більше 15 років.
Запрошуємо відвідати – алею гібіскусів Перечина. ППік цвітіння прогнозується за три тижні.
Офіційна сторінка алеї гібіскусів:
P.S. Історія створення Перечинської Сонячної алейки гібіскусів від Любові Крижановської:
У 2016 році пані Марія Панова, що проживає на вулиці Міляшково у місті Перечин, мала у своїй загороді багато сіянців гібіскусів, запропонувала, що всі бажаючі можуть прийти і накопати собі молодих рослин гібіскуса. Цю інформацію донесла до перечинців керівник громадських робіт Софія Миколаївна Бабич. Разом із працівниками, які проводили громадські роботи, сімʼя Крижановських накопала молодих гібіскусів і висадила на городі у «школку». Рослини підростали, а Крижановські розпочали приводили до належного стану територію під майбутню алейку.
У грудні місяці 2017 року, працівниками з громадських робіт Перечинської міської ради, було розпочато очищення території від старих дерев, чагарників та порослі. В роботі також приймали участь – батько та син Вʼячеслави Крижановські. Потім деревообробне підприємство «Самвер», в особі Штефана Вальо, надало екскаватор, яким було сформувано дорогу і викопано рівчак. За кошти міського бюджету Перечинської міської ради КП «Комунальник» було придбано та встановлено бетонні кільця, для відводу води. Через деякий час, у 2019 році, місцевий житель – Віктор Журавський
проводив будівельні роботи у своєму дворогосподарстві. Накопану глину, а це близько 100 камазів, він повивозив на територію облаштування алейки. Таким чином, дякуючи Віктору, засипали велику яругу і вирівняли територію, вздовж якої було висаджено 52 саджанці гібіскусів. Помаленьку територія із саджанцями почала збільшуватись. Частину деревцят нам подарував пан Іван Крохмалюк з Чернівецької області. Декілька жителів громади також вклали свій внесок – подарували саджанці.
Колекція гібіскусів постійно поповнюється новими сортами.
Сонячна алейка гібіскусів потребує постійного догляду – покосу, обкопування, підживлення. обробки від хвороб та шкідників. Робота нелегка, але результат того вартий.
Дякуємо – Mykhaylo Barnyk за підказку

Post Author: UA KISZó