Творіть на свій смак – такий девіз Крістіни Негер. Днями в ЦЕнтрі гунгарології в Ужгороді відкрилася виставка художника-кераміста та промислового художника. На виставці «Симфонія кольорів» представлено тридцять робіт, виконаних технікою випалювання вовни.
Берта Елеонора, директор Угорського дослідницького центру Ужгорода, у своєму вітанні зазначила, що в цей період люди навіть більше, ніж зазвичай, чекали відродження природи. Не дивно, що весна часто повертається і в мистецтво, стає музою творців.
«Світ квітів, що сяє тисячами кольорів, символізує новий початок, відродження в мистецтві Крістіни Негер. Для його творів характерна гра та симфонія кольорів. Його повага, любов і прихильність до природи випромінюють його фотографії», — зауважила Берта Елеонорі.
Наукова співробітниця центру Маріанна Ячковічс представила біографію Крістіни Негер, з якої з’ясувалося, що Анжела Турак навчила її основам малюнка та живопису. Вона почала вивчати мистецтво в Трансільванській професійній школі мистецтв у Белі за фахом кераміка, а вищу освіту здобула у коледжі мистецтв Ужгорода. До 2005 року працювала художником по фарфору, сценографом, декоратором інтер’єрів. Керувала курсами декору, виготовлення подарунків та дизайну в Закарпатському обласному Палаці культури молоді «ПАДЮН». Вона також вела курс творчого рукоділля в середній школі ім. Дойко габора і середній школі Другетів. Протягом 13 років вона з ентузіазмом викладала роботу в школі Jankovics Mária Alkotótábor.
Вовна як сировина та валяння як техніка останнім часом є улюбленими для художниці з Ужгорода.
Барвисті натюрморти, пейзажі, квіткові композиції, які можна побачити на виставці, яскраво свідчать про потяг художниці до кольорів. Крістіна любить гірські тури, де вона може бачити та зберігати все більше і більше красивих краєвидів. Ці моменти надихають і наповнюють життя позитивними емоціями та думками. За словами Крістіни, любов і пошук краси в простих речах є позитивним натхненням. Він зосереджений на запаленні добрих думок і великих справ.
Маріанна Ячковічс завершила свої думки цитатою Рудольфа Штайнера: «Милуватися прекрасним, захищати правду, поважати шляхетне, приймати добро — це веде людину до її життєвих цілей».
Крістіна Неґер подякувала за можливість і за те, що так багато людей прийшло подивитися на її виставку. Він додав, що кожен обов’язково знайде на малюнках колір чи мотив, який передає внутрішній світ людини та викликає приємні відчуття.
Альбертне Шімон Едіна також привітала присутніх від імені Генерального консула Йожефа Бачкаі та привітала їх із видатною творчою та освітньою діяльністю. Консул Генерального консульства Угорщини в УЖгороді підкреслила, що вони роблять все можливе, щоб угорські організації, включно з Центром угорських студій, могли максимально залучитися до культурного обігу, і щоб вони отримували всю підтримку, яку тільки можна для цього, від угорського уряду та закордонного представництва.
Ріта Шімон