ТОП-10 закарпатських геотермальних купалень від Федора Шандора

Сьогодні все більше людей прагнуть відпочивати не просто як туристи, а з користю для здоров’я. Термальний туризм (геотермальний туризм) – різновид туризму, пов’язаний з відвідування геотермальних вод. Відвідувачі геотермалів Закарпаття можуть спробувати й лікувальний ефект геотермальних ванн, ознайомитися з бальнеологічними можливостями геотермальних вод Закарпаття.
Термальні води – підземні води, що мають підвищену температуру (вище 20°С). У теплопостачанні існує розподіл джерел слаботермальні (20-50е С), термальні (50-75е С) і високотермальні (75-100″ С), а в бальнеології теплі або субтермальні (20- 37° С), термальні (37-42° С) і гіпертермальні (більше 42′ С).
1.геотермали«Термальні води Косино» с. Косонь.
Відчути ефект цілющих властивостей підземних вод можна у семи різних басейнах з термальними та прісними водами.
2. геотермали «Оздоровчий комплекс “Жайворонок” м. Берегово.
Складається з основного критого басейну, в якому функціонують гідромасаж, гейзер і два водоспади, а також джакузі.
3. геотермали “Теплі води” с.Велятино
На великій території розташовано два термальні басейни й кілька бочок із лікувальною водою та два басейни із прісною водою.
4.геотермали «Готельно-ресторанний комплекс “Золота гора” с. Барвінок
п’ять сучасних термальних басейнів (два в приміщенні та три на відкритому просторі). За хімічним складом та температурою вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації.
5.геотермали «Санаторний комплекс “Деренівська купіль” с. Нижнє Солотвино
поновити життєву енергію можна у басейні СПА комплексу “Срібні терми”, купіль з мінеральною водою рекомендована для лікування і профілактики захворювань, які потребують енергійного тепла.
6. геотермали «Санаторій “ТермалСтар” с. Нижнє Солотвино
на території працюють два відкриті термальні басейни, вода в яких багата кремнієм. Саме такий склад води сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, покращує стан кісткової і хрящової тканин, шкірних покривів, знижує ризик розвитку атеросклерозу.
7.геотермали «Навчально-спортивна база «Закарпаття» м. Берегово
Басейн з термальною водою. Лікувальну воду добувають зі свердловини глибиною 1100 метрів, а потрапляє вода у басейн з півторакілометрового гейзера.
8.геотермали «Санаторій “Теплиця” м. Виноградово
Лікувальна вода для басейну видобувається із свердловини майже кілометрової глибини, з температурою 39°С та має широкий спектр показань при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної та периферійної нервової системи.
9.геотермали «Чорна вода» с. Лази
Санаторій «Чорна вода» включає в себе 20 номерів різних категорій, ресторан, сауну, масажну, 3 кімнати з ванною, купіль. Висококваліфікований персонал створить найкращі умови для відпочинку, а куруючий лікар простежить за здоров’ям відпочиваючих.
Поруч з санаторієм знаходяться три унікальних джерела цілющої води, вона настільки насичена сірководнем, що придбала чорний колір.
10.термал «Карпатія», Мукачево
цілюща геотермальна вода «Буркута» є унікальна за своїм хімічним складом. Термальні води родовища,до послуг гостей разом з закритим аквапарком
Автор: Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації

Post Author: UA KISZó