Двоє угорських дослідників – математик та біолог – отримали престижні європейські гранти

Математик Андраш Стіпшич і біолог Чаба Пал отримали гранти на підвищення кваліфікації від Європейської дослідницької ради (ERC) на знак визнання їхніх видатних наукових досягнень за останні десять років, інформує видання  hungarytoday.hu 

ERC, найбільший фінансовий орган Європейського Союзу для прикордонних досліджень, оголосив у четвер переможців своєї програми Advanced Grant. З 1829 поданих пропозицій 255 отримали загальну суму 652 мільйони євро.

Серед переможців Андраш Стіпсіч (HUN-REN Institute of Mathematics Rényi Alfréd, MTA Research Site of Excellence) у категорії «Физико-технічні науки» та Чаба Пал (HUN-REN Biological Research Center, Szeged, MTA Research Site of Excellence) у категорії «Науки про життя» зможуть виконувати п’ятирічну дослідницьку програму зі своїми дослідницькими групами за підтримки організації ЄС.

Андраш Стіпсіч, експерт із низьковимірної топології та контактної топології, є директором HUN-REN Rényi Alfréd Research Institute of Matematics, а також попереднім переможцем угорських тендерів Lifeline (Élvonal) і Momentum (Lendület), а також ERC Advanced. Грант у 2012 році.

Назва його фінансованої дослідницької програми — «Вузли та поверхні на чотирьох різновидах». Чотиривимірні різноманіття досить дивні порівняно з іншими багатовимірними різноманіттями, оскільки існує багато цікавих явищ, які відбуваються лише в чотирьох вимірах. Основною метою проекту, який стартує з фінансуванням у 2 мільйони євро, є

розробити методи та підходи для кращого розуміння цих специфічних об’єктів. Головною новизною в їхньому підході є системне використання методів теорії кластерів.

Чаба Пал є науковим консультантом Інституту біохімії Центру біологічних досліджень HUN-REN, Сегед, дворазовим лауреатом гранту Momentum (Lendület) і третього гранту ERC (2008 – ERC Starting Grant; 2015 – ERC Consolidator Grant ).

Завдяки п’ятирічному гранту в розмірі 2,5 млн євро, його дослідницька група зосередиться на основних механізмах розвитку стійкості до антибіотиків.

Їхні дослідження з’ясовують, чи розвивають збудники резистентність у лабораторних умовах і за допомогою яких механізмів. Використовуючи молекулярні бази даних, вони планують продемонструвати, що спостережувані в лабораторії мутації, які надають стійкість, уже присутні в бактеріях, які зустрічаються в природі та в лікарнях. Вони навіть можуть бути присутніми в корисних бактеріях кишкової флори людини. Його дослідницька група використає свої висновки, щоб запропонувати шляхи розробки кращих антибіотиків.

Post Author: UA KISZó