Час від часу від батьків можна почути, що їхня дитина днями сидить за гаджетами і її неможливо змусити вийти на прогулянку, щоби порухатися, подихати свіжим повітрям. Але є і ті, хто давно позбувся цієї проблеми, запропонувавши дитині гідну альтернативу.
Варіанти можуть бути різними — велосипед, скейт, гіроборд. Гарною альтернативою також є самокати. Для малюків — звичайні, для старших дітей можна купити електричний. Є засоби, призначені для катання тротуарами, міськими парками. Але є і такі, що дають змогу робити круті трюки.
Чим корисне катання на самокаті
Під час прогулянок дитина:
- споглядає красу навколишньої природи;
- знаходить нових друзів;
- тренує вестибулярний апарат, зір, дихальну й серцево-судинну системи, м’язи.
Якщо купити перший самокат дитині ще у два роки, то навряд чи вона погодиться згодом поміняти його на електронний гаджет і сидіти вдома. Адже жодна техніка не здатна замінити живого спілкування, емоцій від досягнень, побаченого наживо.
Характеристики, важливі під час вибору самокату
Мати власний засіб пересування для дитини — це задоволення, гордість. Особливо, якщо малюк вибирав його разом із дорослими. То ж нехай він самостійно вирішить, які варіанти йому до вподоби, а батьки виберуть із них модель із відповідними характеристиками:
- Рама. Буває металевою або пластиковою. Перші — надійні, довговічні. Другі — дешевші й легші.
- Кермо. Краще, якщо висоту можна змінювати під зріст дитини. Це забезпечить їй комфортне пересування і користуватися засобом вона зможе дещо довше.
- Колеса. Бувають гумовими (забезпечують плавну м’яку їзду) або пластмасовими (здешевшують засіб), вузькими (дають змогу розігнатися) або широкими (більш стійкі), маленькими (для рівних поверхонь) або великими (більш прохідні).
- Гальмо. Може бути ніжним, ручним, переднім, заднім. Найбезпечнішим для дитини є заднє ножне гальмо.
- Вага. Легкий засіб пересування дитина може піднімати, переставляти самостійно.
- Складаний механізм. Самокати можуть мати знімне кермо або складатися навпіл, що зручно під час зберігання і транспортування.
Як навчити дитину їздити на самокаті
Головне — робити це спокійно. Адже за першої ж невдачі малюк може перехотіти вчитися. Перші тренування слід проводити в приміщенні. Але попередньо варто підлаштувати засіб під зріст дитини, перевірити надійність фіксації елементів. Вдома важливо навчити дитину стояти на платформі, правильно триматися за кермо, ознайомити її із правилами дорожнього руху. Вийшовши на вулицю, потрібно надіти на дитину наколінники, налокітники, шолом. На перших заняттях слід йти поруч із нею, обхвативши її руки і штовхаючи самокат. Малюк має час від часу відштовхуватися від дороги ніжкою.
Підтримка дорослих із кожним разом має ставати все меншою. Як тільки дитина навчиться правильно стояти на платформі, відштовхуватися, групуватися під час падіння, їй можна дозволити кататися самостійно. Але все одно за найменшими райдерами потрібно наглядати.