Сьогодні, 1 березня, Всесвітній день молитви. Віряни вшановують пам’ять святої преподобномучениці Євдокії. До Нового року залишилося 305 днів. Також сьогодні Всесвітній день цивільної оборони, День “Нуль дискримінації”, Всесвітній день імунітету, Всесвітній день морських трав.
1 березня 2024 року — п’ятниця. 737-й день війни в Україні.
В Україні вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії (1943).
У 1977 році в Києві відкрито пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді;
У Японії – Національний день боротьби за мир, у Південній Кореї – День руху за незалежність. У Боснії та Герцеговині – День незалежності. У Панамі – День Конституції.
Православна церква вшановує пам’ять 12-ти мучеників Кесарійських.
Всесвітній день цивільної оборони
Всесвітній день цивільної оборони відзначають з метою пропагування знань про цивільну оборону та піднесення престижу національних рятувальних служб.
1 березня 1972 року набув чинності статут Міжнародної організації цивільної оборони (МОЦО).
У 1931 році за ініціативи кількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі “Асоціацію Женевських зон – “зон безпеки” для створення за допомогою двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки у всіх країнах, яку потім було перетворено на Міжнародну організацію цивільної оборони. (МОЦО) У 1972 році МОЦО отримала статус міжурядової організації.
Наразі до МОЦО входять 60 країн, ще 16 держав мають статус спостерігача, зокрема Україна – з 1998 року.
Серед напрямів діяльності МОЦО підготовка національних кадрів у сфері управління у період надзвичайних ситуацій; надання технічної допомоги державам у створенні та покращенні систем попередження НС та захисту населення; пропаганда досвіду та знань з ЦО та питань управління в період НС.
Підготовку фахівців проводять у Навчальному центрі у Швейцарії.
Всесвітній день імунітету
День встановлено за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я у 2002 році.
Мета дня – залучення широкої суспільної уваги до проблем, пов’язаних із поширеністю різних імунних захворювань, а також із збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
Всесвітній день компліменту
Свято ввічливості, яке закликає людей реалізувати спонтанне бажання говорити один одному приємні слова похвали, захоплення та схвалення.
День “Нуль дискримінації”
День “Нуль дискримінації” проводять з 2014 року під егідою ООН з метою боротьби з утиском прав і свобод людей за різними ознаками – соціальними, релігійними, расовими, національними тощо.
Ще цього дня:
1918 – Війська УНР та Німеччини звільнили Київ від більшовиків;
1928 – У США доктор Герберт Еванс відкрив шостий вітамін, відповідно і названий вітаміном F;
1941 – Вийшло в ефір перше комерційне FM-радіо – радіостанція W47NV у Нешвіллі;
1943 – У Нью-Йорку проведено масову демонстрацію на підтримку євреїв Європи;
1943 – Корюківська трагедія: масове вбивство 6700 жителів села Корюківка, здійснене загонами СС та угорської військової жандармерії під час Другої світової війни;
1947 – Розпочав свою діяльність Міжнародний валютний фонд;
1961 – Президент США Джон Кеннеді оголосив про створення Корпусу Миру;
1976 – Парламент Великої Британії ухвалив нові правила дорожнього руху, згідно яких використання ременів безпеки ставало обов’язковим;
1977 – У Києві відкрито пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді;
1991 – Шахтарі Донбасу розпочали страйк, вперше висунувши політичні вимоги (відставка Горбачова);
1995 – В ЄС вступають Австрія, Швеція та Фінляндія;
1998 – Набула чинності угода про партнерство та співробітництво між Європейським Союзом та Україною;
2000 – Компанії Confinity (Пітер Тіль, Максиміліан Левчин) та X.com (Ілон Маск) ухвалили план злиття у платіжну систему PayPal.
Пам’ять 12 мучеників Кесарійських
Віряни Павло, Порфирій, Селевк, Федул, Юліан, Самуїл, Ілля, Данило, Єремія, Ісая постраждали під час гоніння на християн, за правління імператора Діоклетіана в 308-309 роках у Кесарії Палестинській.
У народному календарі 1 березня – День Ярили та День приходу весни. Ярилу шанували як бога сонця та родючості. У цей день вагітні жінки намагалися вийти на сонце – вважалося, що так вони отримують більше сил та здоров’я для виношування дитини.
Іменини: Ярема, Данило, Ілля, Павло, Юліан, Роман, Ніна, Порфирій, Нестор, Альбіна, Антоніна, Фелікс