Угорщина будує сільське господарство без ГМО та наполягає на тому, що невідомі технології не повинні загрожувати угорському суспільству без перевірки, заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь на слуханнях перед Комітетом зі сталого розвитку угорського парламенту в понеділок. Про це інформує видання hungarytoday.hu
Іштван Надь нагадав, що в липні Європейська комісія опублікувала проект закону про нові методи маніпулювання генами та відповідну оцінку впливу. Міністр пояснив, що зміна клімату призводить до появи нових патогенів і шкідників, проти яких немає ефективних діючих речовин. Одна точка зору передбачає, що для боротьби з ними слід використовувати хімічні речовини та хімічні методи, а інша – біологічні засоби та генну інженерію. Іштван Надь звернув увагу на третій варіант. Він сказав, що, звернувшись до угорського генного банку, ми можемо знайти сорти, які могли б підійти для таких викликів.
Головним досягненням року міністр назвав створення третьої Національної стратегії збереження біорізноманіття. Стратегія спрямована на вирішення завдань збереження біорізноманіття з урахуванням національних особливостей та відповідно до міжнародних зобов’язань та зобов’язань ЄС. «Біорізноманіття значною мірою сприяє покращенню якості життя, збереженню здоров’я та захисту національної природної спадщини, а також є важливим для економічної діяльності, заснованої на природних ресурсах», – підкреслив він.
Говорячи про природоохоронні інвестиції, про це сказав міністр сільського господарства
З 2010 року було реалізовано 465 проектів на суму понад 90 мільярдів форинтів (238,5 мільйонів євро), які покращили стан середовищ існування на більш ніж 300 000 гектарах і забезпечили розвиток інфраструктури природоохоронного менеджменту.
На це звернув увагу Іштван Надь:
“…пропозицію щодо посилення охорони земель сільськогосподарського призначення вже подано до парламенту”.
У пропозиції йдеться про те, що ціна землі промислового призначення буде втричі вищою, ніж раніше.
Міністр підкреслив, що зросла роль лісів і національних парків.
«Під час пандемії люди розуміли важливість їх захисту, а історична посуха змусила всіх усвідомити необхідність реагувати на зміни в природі та кліматі, здебільшого спричинені діяльністю людини», — зазначив він.
Він також нагадав комітету, що уряд вирішив запустити найбільшу програму лісорозведення в країні. Водночас він підкреслив, що будь-яке природоохоронне втручання чи програма є успішною лише тоді, коли вона знаходить учасників і партнерів.