Температурні рекорди тішать. Та до чого готуватися взимку?

Чим далі, тим більше мені здається, що вищі сили – на боці українців.

Хіба не цим можна пояснити той факт, що майже середина листопада, а на вулиці ще світить сонце й температура вдень у низовинних районах Закарпаття піднімається до 10 градусів тепла?

А синоптики і взагалі заявили, що у жовтні знову був побитий щомісячний світовий температурний рекорд – найтепліший жовтень за всю історію спостережень. І це, що цікаво, продовжило тривалу серію надзвичайних температур на поверхні суші та океану, а також низького рівня морського льоду, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація. Може, когось би ця інформація й налякала, але не українців, для яких тепло на вулиці – це значить тепло і в оселях, це значить, що ворог не розбиває обєкти енергетики.

Тепло і в душі від цього…

Та й уночі ще не критично холодно порівняно з тим, що в попередні роки , та й зазвичай, нерідко вже в жовтні може сніжити, а листопад традиційно мокрий, вологий та бридкий. Тож цьогоріч цей місяць нас радує сонячними днями, жовто-баграними деревами та наявністю світла.

Але треба розуміти, що відсутність ударів РФ з авіації далекої дії протягом майже двох місяців свідчить не про те, що ворог не має, чим бити, а про те, на жаль, що окупанти накопичують ракети для атак по енергетичній інфраструктурі України у зимовий період.

Про це пишуть всі аналітики, і це очевидно. Як і те, що новий сезон буде не легшим за минулорічний.

До чого нам готуватися тоді?

Перше й основне, що слід пам’ятати, що цьогорічна зима обіцяє бути лютою та холодною. На щастя, вона десь загубилася, то хай би там подовше й сиділа. Хоча в східних регіонах України вже не так і тепло….

Друге: слід готуватися до блекаутів. «Зараз у країні триває відновлення пошкоджених та захисту вцілілих електростанцій та підстанцій. Ворог може повторити спробу ввести Україну в стан повного блекауту. Щоб цього уникнути, ми активно готуємося. Однак варто розуміти, що через ворожі обстріли тепер ми стартуємо зовсім з інших позицій, ніж минулого року», – сказав днями голова правління НЕК «Укренерго» Кудрицький.

Так, можемо себе тішити «іншими позиціями» і тим, що генератори купили вже всі, хто тільки міг, але це не вихід.

Очевидно, що потрібно запасатися всім, чим можна, і насамперед готуватися морально.

З потреб матеріальних наведу такі (раптом комусь стануть у нагоді):

1. Альтернативні джерела для обігріву будинку (дрова, якщо це приватна садиба з пічкою. Якщо ви вже маєте електроприлади чи генератори, перевірте, чи справні вони. У кожного має бути резервне джерело опалення — і це не лише електрообігрівач. Такі прилади не є надійним розв’язанням проблеми, бо електропостачання теж не обіцяє бути стабільним, та все ж…

2. Вода. Бажано тримати воду у таких місцях, де вона не замерзне. Також заготуйте харчі, які можна вживати сухими, консерви, сушки, шоколад тощо.

3. Газовий балон: знадобиться для приготування їжі, кип’ятіння води.

4. Акумулятори та ліхтарики: їх варто перевірити чи купити, якщо не маєте, щоб не сидіти в повній темряві чи безпечно пересуватися вулицями. Звертайте увагу на такі павербанки, які заряджаються протягом короткого часу, бажано – кількох годин.

Ну і поки ще синоптики не прогнозують морозів, багато гуляйте, закаляйтесь, ведіть здоровий спосіб життя. Вживайте свіжі овочі та фрукти, щоб запастись вітамінами і підготувати організм до майбутнього похолодання.

Налаштовуйте себе на позитив – кожен день, попри все, наближає нас до Перемоги!

І найголовніше: краще кілька зим у темряві, ніж усе життя у рабстві. Чи не так?

Наталія Петерварі

Post Author: UA KISZó