Єврокомісія рекомендує почати переговори про вступ України та Молдови до Євросоюзу

“Україна продовжує поставати з величезними труднощами і трагедією, спровокованими агресивною війною росії. І все ж українці глибоко реформують країну, навіть коли вони ведуть війну, яка має для них екзистенціальне значення”, — сказала вона.

За словами президентки ЄК, Україна завершила понад 90% необхідних кроків, наданих ЄС минулого року.

“Основний прогрес був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, у суспільному житті, також новий закон про медіа та прогрес щодо національних меншин”, — сказала фон дер Ляєн.

Вона додала, що решта реформ проводиться і Єврокомісія схвалює ці зусилля.

“Ми рекомендували сьогодні Раді відкрити сесію переговорів про вступ. Ми також рекомендуємо Раді ухвалити рамки переговорів після того, як Україна здійснить поточні реформи, про що ми повідомимо у березні 2024 року”, — сказала президентка Єврокомісії.

Фон дер Ляєн пояснила, що ЄК дає Раді ЄС рекомендацію розпочати переговори про вступ. Потім Рада має ухвалити політичне рішення.

“У грудні відбудеться засідання Євроради. Там це буде “на столі”. Якщо Рада прийме політичне рішення сказати “так”, ми ухвалюємо рекомендацію Комісії і відкриваємо переговори про вступ. Робота може розпочатися негайно”, — сказала вона.

Президентка ЄК додала, що тривалість переговорів про членство України в ЄС залежить від швидкості реформ.

“У нас є кілька реформ в Україні, але вони все ще, якщо можна так сказати, в процесі реалізації, на шляху до цього. Вони мають завершити цю роботу. Це чітко зазначено в нашій рекомендації, і до березня ми відзвітуємо про прогрес, але ми можемо розпочати роботу негайно, коли Європейська Рада дасть зелене світло у своєму рішенні в грудні”, — зазначила фон дер Ляєн.

Вона наголосила, що злочини росіян в Україні підштовхнули ЄС до активізації процесу розширення.

“І Західні Балкани, Грузія, Молдова і Україна дуже чітко обрали, що вони хочуть приєднатися до ЄС. Це дуже важливий момент, тому що ці країни є нашою європейською родиною. Ми хочемо, щоб вони були в Євросоюзі. Тут є над чим працювати. Але ми дуже чітко розуміємо, яка наша мета і маємо використати цей імпульс зараз, щоб завершити роботу”, — сказала президентка ЄК.

Як відреагували в Україні

Президент Володимир Зеленський привітав рекомендацію Єврокомісії щодо початку переговорів щодо членства з Україною.

“Сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок – Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства з Україною. Чистий позитив. Попри всі складнощі рухаємося вперед. І вже в грудні ми очікуємо на політичне рішення від Європейської ради”, — сказав він.

За словами Зеленського, українці завжди були і є частиною спільної європейської родини і Україна має бути у Євросоюзі.

“Українці на це заслуговують і своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть у час повномасштабної війни ми дотримуємо свого слова, розвиваючи державні інституції. Всі необхідні рішення ухвалюємо. Дякую всім, хто допомагає”, — сказав президент.

Post Author: UA KISZó