Іноземну делегацію представників Федеральної землі Тіроль Республіки Австрія, яка перебуває в області з робочим візитом, супроводжував перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета. У рамках програми – відвідини сільського фермерського господарства «Бараново» та Селиської сироварні, що на Хустщині, інформує Закарпатська обласна рада.
Перше підприємство займається скотарством, вівчарством, виробництвом сирів та іншої молочної продукції та працює за циклом «виробництво – переробка – реалізація».
Керівник СФГ Юрій Лепей водночас очолює Асоціацію вівчарів Закарпатської області. У поточному році господарство успішно пройшло атестацію та отримало статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби джерсейської породи, поголів’я якої два роки тому завезено з Данії.
Наразі тут утримується майже 100 голів племінних тварин ВРХ та 300 овець. Налагоджено виробництво молочної продукції, сирів з овечого та коров’ячого молока, ковбасних виробів, реалізація яких проводиться у власних крамничках та туристичних локаціях.
У ході відвідин австрійські гості також ознайомились із продукцією сироварні, що у Нижньому Селищі, де активно підтримують малих виробників якісного молока, готують смачний сир та пропагують сімейне локальне виробництво продуктів харчування.
Загалом сьогодні обговорено подальші перспективи розвитку тваринництва у Закарпатті. Зазначалося, що з цією метою створено Комунальну установу «Центр підтримки та розвитку тваринництва» обласної ради. Йшлося й про налагодження міжнародної співпраці у цій галузі, адже є конкретні домовленості про те, що Тіроль надасть нашими фермерам 100 голів тамтешніх овець.
За словами Андрія Шекети, надзвичайно цінним є вивчення досвіду розвитку галузі вівчарства у федеральних землях Бургенланд і Тіроль Республіки Австрія, та в цілому європейських підходів до селекції, що дасть можливість у перспективі впровадити спільні проєкти у цій сфері та сприяти ефективній їх реалізації у нашому краї.
Довідково: у Закарпатській області функціонують чотири вівчарські племінні господарства, що у 2022-2023 роках успішно пройшли державну атестацію та отримали статуси племінних репродукторів з розведення овець української гірськокарпатської породи.