Угорщина на шляху до того, щоб стати другим за величиною виробником електричних батарей у світі

Завдяки інвестиціям східних компаній Угорщина зараз посідає четверте місце у виробництві електричних батарей, але незабаром підніметься на друге місце в світовому рейтингу, повідомив у середу в Пекіні міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіярто, інформує  hungarytoday.hu

Міністр зазначив, що Угорщина є найкращим прикладом взаємовигідної співпраці між Сходом і Заходом, доклавши чимало зусиль, щоб стати важливим місцем зустрічі інвестицій з обох сторін.

Він зазначив, що всі три німецькі марки автомобілів преміум-класу матимуть виробничі бази в Угорщині. Він також додав, що всі десять найбільших у світі виробників електричних батарей є східними компаніями, п’ять з яких уже взяли на себе зобов’язання в Угорщині, включаючи найбільшу компанію в секторі, китайську CATL.

Це причина, чому Угорщина зараз займає четверте місце в світовому рейтингу за потужністю виробництва акумуляторів і незабаром підніметься на друге місце, підкреслив він.

«Причина, чому ми не поставили собі за мету стати світовим лідером, полягає в тому, що Китай є світовим лідером», – підсумував він.

Китайські інвестиції відіграють важливу роль в економічній безпеці Угорщини. До кінця минулого року Угорщина залучила найбільше китайських інвестицій у регіоні Центрально-Східної Європи.

У вересні минулого року уряд Угорщини оголосив, що CATL стане найбільшою інвестицією в історії країни, вартістю до 7,9 мільярдів євро та створенням 9000 робочих місць у Дебрецені (східна Угорщина). Однак через сильний спротив жителів Дебрецена в лютому цього року проект отримав екологічний дозвіл на дуже жорстких умовах. Відтоді тривають акції протесту. Деякі вже говорять про проект як про фабрику отрут через їхній вплив на безпеку водопостачання, тоді як інші побоюються впливу на навколишнє середовище. Всесвітній фонд природи (WWF) і Greenpeace, дві глобальні екологічні організації, раніше публічно підтримали проект, заявивши, що країни можуть отримати вигоду від інвестицій, якщо вони не шкодять навколишньому середовищу.

Подальші переговори очікуються в майбутньому, однак слід зазначити, що зелений перехід Європи немислимий без батарей і акумуляторних заводів.

Post Author: UA KISZó