Угорська спільнота Львова зібралася на Личаківському цвинтарі, аби вшанувати пам’ять митця із закарпатським корінням, засновника та першого голови Товариства культури львівських угорців Маріона Ілку.
Про це інформує 21 канал Унгвар:
Для довідки:
Ілку Маріон Золтанович (* 27 травня 1933, Ужгород — † 2003) — художник в царині графічних творів, малював шаржі, член Національної спілки художників України.
1952 року закінчив навчання в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, учився у Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Андрія Коцки, Федора Манайла.
В 1958 — випускник Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва — тут вчився у Романа Сельського і Данила Довбошинського.
Більше відомий як графік, неперевершений майстер рисунка, Маріон Ілку міг у кількох штрихах передати всю сутність особи. 1989 року художник очолив Товариство львівських угорців.
Народився Ілку в Ужгороді в угорській родині. Світогляд сформував під впливом фундаторів закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. З 1952 року життя Маріона було тісно пов’язано зі Львовом – мистецькі студії він продовжив у Львівському інституті прикладного мистецтва, де спочатку вчився у Романа Сельського і Данила Добошинського, а потім сам викладав. .
З 1960 року брав участь у виставках — республіканських, всесоюзних та зарубіжних.
Викладач Львівської Академії мистецтв.
Один із засновників та перший голова Товариства культури львівських угорців — з 1989 року.
Похований на 33 полі Личаківського цвинтаря. Нещодавно на могилі М. Ілку встановлено пам’ятник. Його автори — скульптор О. Дзиндра та архітектор Г. Сарваш.