Фільм про угорського кардинала Міндсенті отримав 5 нагород у Нью-Йорку

Нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращу операторську роботу та найкращу чоловічу роль отримав фільм Жолта Пожгая «Червоний Фауст» (Szeretlek, Faust) на Global Nonvilent Film Festival, пише Magyar Nemzet.

Фільм про кардинала Йозефа Міндсенті знімали в музеї Будинку терору в Будапешті. Фільм отримав нагороду за найкращий фільм, тоді як Жолт Пожай був визнаний найкращим режисером, а Марк Дьорі найкращим оператором.

Цікаво, що це був перший випадок, коли два актори розділили нагороду за найкращу чоловічу роль у головній ролі, що підкреслило єдність гри і Адама Люкса, і Армана Кауцкі у фільмі.

Фестиваль, одна з найяскравіших подій у США та Канаді, також особливий тим, що щороку не лише нагороджує відібрані фільми, а й запускає онлайн-розповсюдження, показуючи фільми передусім глядачам у США та Канаді.

Фестиваль присвячений фільмам, які зосереджені на ненасильницькому, позитивному людському контенті, і берутьучасть лише професійні режисери.

«Червоний Фауст» уже отримував нагороди на кількох міжнародних кінофестивалях, у тому числі як «Найкращий фільм» у Калькутті та Ванкувері. На останньому фестивалі Адам Люкс розділив нагороду за найкращу чоловічу роль разом з Армандом Кауцкі.

Раніше фільм був виставою з тим самим акторським складом. Це була шокуюча, надихаюча, надихаюча п’єса, в якій постать Міндсенті розглядалася як національний герой. Шістнадцять років її виконували на сцені з великим успіхом. Нещодавно фільм отримав нагороди за найкращий фільм і найкращу чоловічу роль на Міжнародному кінофестивалі в Нью-Джерсі та на фестивалі East European Film Award.

Трейлер до фільму:

 

Історія заснована на правдивих фактах, оскільки Йозеф Міндсенті справді був ув’язненим у Шопронкьохіді (північно-західна Угорщина) у 1944 році. Його ув’язнила партія «Стріли Хреста», тому що, ще будучи єпископом Веспрема, він відмовився проводити служби у своїй єпархії для духовного порятунку партії. Фактом також є те, що в цей період актор Пал Явор був ув’язнений німцями в цьому ж місці через свою дружину-єврейку. Однак це плід літературної уяви Пожгая, що двох персонажів посадили в одну камеру.

Для довідки
Головний герой фільму Йожеф Міндсенті (1892 – 1975) був угорським кардиналом католицької церкви, який служив архієпископом Естергомським і лідером католицької церкви в Угорщині з 1945 по 1973 рік. Протягом п’яти десятиліть «він втілював непримиренну опозицію до фашизму і комунізму в Угорщині». Під час Другої світової війни він був ув’язнений пронацистською партією «Хрест стріли». У результаті він був підданий тортурам і засуджений до довічного ув’язнення на судовому процесі 1949 року, який викликав всесвітнє засудження, включно з резолюцією ООН. Після восьми років ув’язнення Міндсенті був звільнений під час Угорської революції 1956 року та отримав політичний притулок у посольстві Сполучених Штатів у Будапешті. Там він прожив наступні п’ятнадцять років. Нарешті йому дозволили покинути країну в 1971 році, і він помер у вигнанні в 1975 році у Відні,в Австрії.

Post Author: UA KISZó