Міносвіти ще буде верифікувати результати дослідження, у якому йдеться про зниження рівня знань через онлайн навчання в сільській місцевості. Вони ще повністю не сформовані і не оформлені в так звані “результативні частини”.
Про це в ефірі марафону “Єдині новини” розповів заступник міністра освіти Андрій Вітренко, – пише Суспільне.
За його словами, найголовніша причина — це слабке оснащення дітей засобами для онлайн навчання.
“Не вистачає комп’ютерів. Рівень підключення до інтернету — в деяких гірських районах ще не підключені кілька шкіл до широкосмугового інтернету. Але ми працюємо над цим, абсолютно чітко знаємо цю задачу”, — сказав Вітренко.
За словами посадовця, станом на сьогодні територією України розповсюдили 60 тисяч гаджетів. Крім того, у МОН планують розповсюдити ще 40 тисяч гаджетів, щоб діти не втрачали від онлайн навчання.
Окремо в МОН відзначили проблеми з самоорганізацією як дитини, так і батьків.
“Необхідний постійний контроль, а не всі батьки можуть контролювати. Я також не маю можливості контролювати своїх дітей, коли вони навчаються онлайн. Але я переклав ці обов’язки на свою дружину”, — сказав Вітренко.
Коментуючи відставання сільської освіти від міської, заступник міністра розповів, що йдеться про дослідження Державної служби якості освіти, що стосувалося якості онлайн викладання під час епідемії коронавірусу.
“Ми бачили всі ці проблеми. Ми абсолютно чітко реагуємо на них — через систему підвищення кваліфікації вчителів, через систему сертифікації вчителів. Ми знаємо, що всі діти, незалежно від місця їхнього розташування, статі та будь-яких ознак, повинні мати рівний доступ до освіти, і ми його будемо забезпечувати”, — сказав Вітренко.
Він додав, що станом на сьогодні буде функціонувати понад 12 900 шкіл. Понад 80% шкіл вже обладнані укриттями. За словами посадовця, цей процес буде відбуватися постійно, держава виділяє кошти. Так, вже виділено понад 1,5 млрд грн на облаштування безпечного освітнього середовища.
“Я як депутат Київської міської ради знаю проблеми Києва особливо — у нас є 12 шкіл, в яких абсолютно неможливо облаштувати укриття. Зараз відбуваються 4 пілотні проєкти з побудови нового типу укриттів. Такий досвід є по всій Україні, наприклад, в Бородянці було побудовано таке укриття. Ті школи, де немає можливостей конструктивних або геологічних, або розташування школи не дозволяє, — там будуть побудовані нові типи укриттів. Ми будемо постійно робити все те, щоб школа стала територією безпеки”, — сказав посадовець.
Говорячи про презентований напередодні президентом України освітній застосунок “Мрія”, Вітренко сказав, що не буде розкривати всі інстайди. За його словами, цей застосунок “абсолютно змінить наше з вами життя”.
“Ми впевнені, що він буде більш популярний, сподіваюся, ніж застосунок Дія. Ми будемо розуміти, чого прагне дитина, які здібності вона має, як краще ці здібності застосувати, і як краще зробити так, щоб дитина отримала якісну українську, наголошую, українську освіту”, — сказав заступник міністра.
Він додав що колеги з міністерств і відомств різних країн “шоковані” в гарному сенсі цього слова рівнем підготовки українських дітей.