Інформацію про відстрочку від призову та облік військовозобов’язаних можна отримати на платформі “Допомога Закарпаття”

Адреси та контакти центрів комплектування на Закарпатті, а також відомості про військову службу, облік призовників, отримання відстрочки від призову та бронювання військовозобов’язаних — таку інформацію можна отримати на платформі “Допомога Закарпаття”, яку запустили представники Закарпатської ОВА у грудні 2022 року.

Про це на брифінгу повідомив начальник пресслужби Закарпатського ОТЦК та СП Андрій Акімов. На ресурсі також можна подати й оформити документи, знайти вакансії. Зараз платформу доповнили рубрикою “Закарпатський ОТЦК та СП”.

“При реєстрації ви вносите дані, з якого ви району, а тоді будете бачити, куди вам треба звертатися. Там буде і пошта, і номер мобільного телефону, куди можна буде зателефонувати й отримати інформацію. На цьому сайті буде дві складові: теоретична та практична, де можна буде заповнити анкети й подати заявки до ТЦК в режимі онлайн. Крім того, плануємо і вже в розробці такий функціонал як дистанційне подання документів на отримання відстрочки від проходження військової служби в разі права на таку функцію, а також постановки зняття з військового обліку”, — розповів Андрій Акімов.

Як отримати матеріальні виплати

На платформі можна також подати анкети на отримання матеріальних виплат. Про це повідомив заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський.

“Допомога для поранених, а також лікування захворювань, пов’язаних із захистом Вітчизни, — це 5 тисяч гривень. На сайті є відповідний перелік документів і охочі можуть вдома загрузити документи й заповнити, щоб отримати цю допомогу. Є також допомога людям, котрі отримали інвалідність через захист Батьківщини”, — сказав Петро Добромільський.

За його словами, закарпатці, які надають прихисток двом і більше переселенцям на понад місяць, можуть отримати 4 тисячі гривень одноразової матеріальної допомоги.

“Також, якщо один із членів родини зник безвісти або знаходять в місцях незаконних військових формувань на непідконтрольній території України, родич може заповнити документи на сайті, щоб отримати 5 тисяч гривень матеріальної допомоги. Відшкодування витрат на санаторно-курортне лікування, то відшкодовуємо за 21 день перебування — 16 тисяч 800 гривень. Батьки загиблих учасників бойових дій під час дії воєнного стану щомісяця можуть отримувати тисячу гривень матеріальної допомоги”, — розповів Петро Добромільський.

За словами Андрія Акімова, сайт ще не завершений, він буде вдосконалюватися в залежності від побажань користувачів.

Post Author: UA KISZó