Повістка і оповіщення — в чому різниця

Мобілізація в Україні триває, і військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років отримують повістки. Але тепер, крім них, військкомат може вручити ще й оповіщення.

Повістка до військкомату і оповіщення — це не одне і те ж. Повістка — це документ-розпорядження, яке зобов’язує конкретну людину прибути в певний термін в ТЦК і СП — територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Оповіщення — це теж розпорядження від керівника районного (міського) ТЦК і СП, але на відміну від повістки оповіщення вручають не конкретній людині, а адресують:

органам місцевого самоврядування;
керівникам підприємств; установ та організацій;
навчальним закладам.

Оповіщення зобов’язує повідомити конкретних громадян про виклик в ТЦК і СП і забезпечити їхнє прибуття в зазначені терміни. Тобто по суті, оповіщення — це механізм, який ТЦК і СП використовують для вручення повісток військовозобов’язаним.

До чого зобов’язує оповіщення від військкомату

Оповіщення не зобов’язує військовозобов’язаного до будь-яких дій. У першу чергу воно зобов’язує посадових осіб, керівників підприємств, установ і т. п., вони повинні:

– повідомити військовозобов’язаним про те, що їм необхідно з’явитися у військкомат і стати на облік або уточнити свої дані;
– забезпечити прибуття військовозобов’язаних в ТЦК і СП в терміни, зазначені в повістках (вони додаються до оповіщення).

У той же час, якщо військовозобов’язаний отримав повістку, яка додавалася до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату тягне за собою відповідальність.

Якщо зобов’язання по оповіщенню не виконають роботодавці, керівники підприємств і установ та посадові особи, то вони нестимуть адміністративну відповідальність – за ст.210-1 КУпАП. Це може бути штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн, а для посадових осіб – від 3400 до 5100 гривень.

Post Author: UA KISZó