Закарпаття: чи приїдуть цьоггоріч туристи відпочивати до області?

Війна вдарила по доходах українців та змістила фокус їхніх витрат на першочергові потреби – проживання, харчування, підтримка ЗСУ. Тож розваги, відпочинок та оздоровлення відійшли не те, що на другий, а, напевно, на десятий план. Проте з часом все ж попит на туризм почав з’являтися – українцям потрібна бодай короткострокова зміна обстановки, щоб набратися сил для подальшого протистояння ворогу. Що у цих умовах пропонує найбезпечніше та туристично найпривабливіше Закарпаття, дізнавався УНІАН.Туризм.

На кого цьогоріч чекають в регіоні

З початком весни 2023 року на Закарпатті розпочалися перші несміливі розмови про туризм у його класичному прояві. Поки що це переважно розмови, адже про жодні організовані туристичні групи наразі не йдеться, і це зрозуміло.

“Тільки в квітні ми почали спостерігати певну динаміку бронювання турів, але ми не можемо фіксувати ажіотаж, – каже засновник “Турінформу Закарпаття”, викладач факультету туризму Ужгородського національного університету, експерт Олександр Коваль. – Спостерігаємо зростання попиту на першу половину травня, але все одно це мінімум від можливостей. Багато екскурсоводів із тих, хто проживає у містах Закарпаття, волонтерять, працюють з ВПО чи на інших роботах. Враховуючи, що замовлення екскурсій відбувається переважно на вихідні дні, то на туризмі зараз заробити вони поки не можуть”.

Як зазначив Коваль, відпочивати на Закарпаття приїжджатимуть українці з різних регіонів, які обиратимуть тилову область для відновлення сил.

“Ще ми очікуємо, що на Закарпатті зустрічатимуться українці, які є біженцями в ЄС, зі своїми родинами з інших областей України. Але у даному випадку це розмова не про традиційний туризм, це про короткострокові програми перебування”, – каже туризмознавець.

Із тих, хто ще цікавиться відпочинком, це переважно невеликі компанії та родини з дітьми, додає фахівець із туристичної гостинності Макс Адаменко:

“Те, що з’являється запит на відпочинок – це нормально, відпочинок потрібен. Особливо для дітей, які живуть у час війни. Дітей треба вивозити в позитив, давати їм позитив, давати їм можливість відпочити від того жаху, який вони щодня чують, бачать, спостерігають”.

За його словами, дзвінки з запитами прорахувати туристичні тури надходять переважно з правобережжя України, частіше – з Одещини та Київщини.

“Так, у суспільстві є негативне сприйняття ситуації щодо відпочинку, туристичних подорожей під час війни: мовляв, там хлопці гинуть, а ви тут відпочиваєте… Але я завжди у такій розмові наводжу приклад спортсменів, приміром, штангістів: вони тренуються і змагаються, а потім потребують часу на реабілітацію, відновлення сил. Так і зараз – є потреба в реабілітації для продовження консолідації зусиль для протистояння ворогу. І є в даному питанні інший бік медалі – ми говоримо про економіку. Турист, який приїжджає і залишає гроші під час відпочинку, таким чином дає роботу людям, а це – проживання іншої родини, податки до бюджету, це економіка, це ті кошти, за рахунок яких ми тримаємо оборону”, – пояснює Адаменко.

Наталія Петерварі

Українці приїздять на Закарпаття набиратися сил / фото Марина Григоренко

Post Author: UA KISZó