Агресор намагається започаткувати в Україні, в тому числі й в Ужгороді та Закарпатській області, агресивний неформальний рух «Редан» (ідеологічно сформований на території рф; символ руху – білий павук на чорному фоні із цифрою 4 всередині зображення), до участі в якому залучаються підлітки та молодь шкільного віку з використанням телеграм-каналів та соцмереж.
Основна мета агресора – розділення молоді на ідеологічних опонентів, провокування на агресивні та радикальні дії, порушення громадського порядку. Вчора в Ужгороді була спроба російських адмінів груп організувати першу «сходку» прихильників біля ТЦ «Токіо», однак спроба виявилася невдалою.
Що таке ПВК”Редан”
ПВК “Редан” – це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився в Росії, де підлітки влаштовували заворушення в торгових центрах. За повідомленнями російських ЗМІ, 24-25 лютого було затримано близько 300 неповнолітніх. А 27 лютого рух вперше помітили в Україні.
Голова управління Нацполіції Харківської області Володимир Тимошко показав, як у телеграмі поширювалися повідомлення із закликом брати участь у “сходках” ПВК “Редан” у Києві. Поліція підозрює, що повідомлення могли розсилатися з Росії, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.
Субкультура швидше за все натхненна популярним японським підлітковим Аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання “Редан”.
Члени угруповання носять чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг. Вони називають себе “павучками” і виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і темношкірих. Члени ПВК “Редан” збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.
Чи потрібно батькам турбуватися через ПВК”Редан”
ПВК “Редан” – далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків з не дуже благополучних сімей. Наприклад, можна згадати такі субкультури, як “оффники” або “стрейт едж”.
Батькам важливо пам’ятати, що поширення таких субкультур – це не причина, а наслідок психологічних і сімейних проблем у підлітків. Дитина з сім’ї, де її поважають і вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.
Якщо підліток зацікавився ПВК “Редан” – це привід відверто поговорити з ним і разом відвідати дитячого психолога. Підліток повинен відчувати, що ви його підтримка, а не ворог.
Також батькам не варто бити тривогу, якщо підліток дивиться аніме. Аніме саме по собі не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем. Це всього лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу.
Батькам і правоохоронним органам безумовно потрібно спостерігати за рухом ПВК “Редан”. Але і піддаватися суспільній паніці не потрібно. Просто любіть своїх дітей і вибудовуйте довірчі відносини з ними.
Бійки та дестабілізація сиуації
В понеділок, 27 лютого, в Києві, Львові, Харкові відбулися збори агресивно налаштованої молоді з так званої “ПВК Редан”.
Як повідомляють місцеві Telegram-канали, зокрема, збори влаштували біля ТРЦ “Гулівер” в столиці. Сповіщають, що підлітків із балончиками, кастетами та іншими небезпечними предметами оточила поліція, посадила в автобуси і відвезла до управління.
Аналогічну картину бачили біля ТРЦ “Нікольський” в Харкові. За повідомлення поліції Харкова, тут для вчинення масової бійки зібралися понад 200 осіб, серед яких переважно були неповнолітні.
Поліція Харкова наголошує, що ця масова бійка – “флешмоб, який запустила Російська Федерація”.