— Зараз на території регіону перебуває близько 300 тисяч вимушених переселенців. Більшість з них — російськомовні. Для того, аби вони та всі охочі мали можливість покращувати знання державної мови, в області розширюватимуть мережу безкоштовних локацій для її вивчення. Керівництво Закарпаття працює над створенням таких умов, адже українська має бути доступною для кожного, — йдеться у повідомленні.
Поки така ініціатива втілюється, Varosh підготував добірку волонтерських ініціатив, де вже можна покращити свою українську.
Для дітей
Заклад пропонує уроки української мови для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (4-10 років) в ігровій формі. Заняття веде волонтерка Софія Драб’юк.
Коли: щопонеділка о 16:30.
Де: Перша пральня-кав’ярня Булька (пл.Богдана Хмельницького, 19).
Реєстрація тут (“Послуги” — “Розвиваючі заняття”).
Вартість: безкоштовно.
Для підлітків та дорослих
- БФ “Серце до серця”. Курси веде керівниця центру Марія Рущак:
— За освітою я філологиня, працювала в школі та понад 10 років розвивала молодіжний волонтерський рух в області. Коли почалась війна всі мої навички одночасно стали у пригоді. Ми прийняли більше сотні волонтерів з усієї України, і лише 10% з них говорили українською. Ми почали ненав’язливо допомагати переходити. Потім запропонувала позайматись на ЗНО з дітьми, а невдовзі долучились мої вихованці з ГО “Нова генерація”. А недавно ГО “Дівчата” запропонували проводити заняття для дорослих, бо є дуже багато бажаючи дорослих і підлітків.
Коли: щопонеділка та щочетверга о 17:00.
Де: “Серце до серця. Закарпаття”, студентський центр дозвілля “Ювентус” (вул.Мукачівська, 23).
Реєстрація за телефоном: 0990828924 (Марія Олександрівна).
Вартість: безкоштовно.
Для дорослих
- Закарпатська обласна бібліотека ім.Ф.Потушняка
Заняття з української веде Софія Кіцелюк — викладачка української мови, волонтерка простору “Цінність”, який діє на базі бібліотеки від початку повномасштабної війни. Клуб має назву “Українська для життя”, як і однойменна книга, яку Софія готує для всіх, хто бажає покращити свої знання солов’їної.
Коли: щопонеділка і щосереди, о 16:00.
Де: Закарпатська обласна бібліотека ім.Ф.Потушняка (пр. Свободи, 16).
Вартість: безкоштовно.
- LT School – Школа іноземних мов
Заняття проводить філолог, використовуючи сучасні пісні, фільми, літературу та цікаві інтерактиви. Для більшої ефективності заняття відбуваються в міні групах з 6 – 8 людей.
Коли: 2 рази в тиждень по 1 год;
Де: LT School – Школа іноземних мов (вул. Корзо, 4).
Вартість: безкоштовно.
- Орнелла Вінтер “Мовоманія та її хитрощі”
Ужгородка Орнелла Вінтер — не філологиня й не викладачка. Каже, що хотіла організувати розмовні клуби, де люди у ненав’язливій формі змогли б читати українською, вивчати нові слова та просто спілкуватися. Каже, що таких охочих поки небагато, але готова працювати й з невеликими групами, якщо є така потреба.
Коли: щовівторка та щосуботи об 11 год.
Де: онлайн у групі “Мовоманія та її хитрощі”.
Вартість: безкоштовно.