Чому не всі ВПО вчасно отримують виплати в Ужгороді, — пояснює директорка департаменту соцполітики

Майже 16 тисячам вимушеним переселенцям призначили виплати для внутрішньо переміщених осіб в Ужгороді. Такі дані станом на 26 липня в ефірі регіонального марафону “Суспільне.Спротив” розповіла директорка департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради Алла Келемец.

За її словами, наразі в обласному центрі Закарпаття на обліку в департаменті соціальної політики перебуває 24 950 людей. “Призначили виплати 15 860 вимушеним переселенцям, з них через Дію призначили близько 5 тисячам осіб. 3,5 тисячі — люди, які звернулися через Дію і їм призначили допомогу інформаційно-обчислювальним центром Міністерства соцполітики”, — розповіла Алла Келемец.

За словами директорки департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, причини затримки виплат ВПО можуть бути різні.

“Складність виникає в тому, що люди подавши заявку в ДІЇ мали можливість не 1 раз її подати. Є випадки, коли людина звернулася через Дію 33 рази. І відповідно, аби нам призначити, потрібно всі 33 справи відкрити, 32 відхилити та одну призначити”, — розповіла Алла Келемец.

“Процес призначення тривалий. Звернувшись у ДІЮ, нам приходить звернення через програмний комплекс “Соціальна громада”, ми маємо відкрити, перевірити всі заяви, відхилити дубляжі. Одну призначити. Далі передаємо інформацію на призначення на міністерство, міністерство перераховує кошти на Ощадбанк, а банк уже в ті банківські установи, які вказали люди у реквізитах”, — розповіла директорка департаменту.

Причинами затримки виплат, за словами Алли Келемец, також можуть бути неправильно оформлені документи, чи невірно внесений номер телефону.

“Якщо виникають питання, щось не добре було заповнено в заявці на допомогу, то ми телефонуємо, щоб уточнити. Бувають випадки, що люди вказують номер картки замість IBAN (міжнародний номер банківського рахунку). Якщо допущена помилка в номері, то до людини не зможуть додзвонитися”, — розповіла Алла Келемец.

Директорка департаменту соціальної політики додала: якщо затримки з виплатами є тривалими, потрібно звернутися до соцзахисту за місцем тимчасового проживання.

Post Author: UA KISZó