У цій людині поєднані якості керівника, спритність та комунікабельність, вона робить усе заради досягнення поставленої мети. Ця жінка розвинула косметичну промисловість Закарпаття, ідея та реалізація проекту «Рояль Б’юті – Кубок Карпат» належить саме їй. Бажає підбадьорювати все більше молодих людей та вмовляти їх не покидати рідну батьківщиною. Не соромиться говорити все, що спаде на думку, попри щоденну зайнятість, більше часу намагається приділити своїй родині. Цього разу гостею рубрики «За кулісами» «Kárpáti Igaz Szó» стала координаторка відділу косметичної промисловості Спілки угорських підприємців Закарпаття, голова Міжнародної спілки фахівців у галузі косметології Карпатського басейну Діана Шімон.
– У Вашій шафі зберігається не один диплом. Хто Ви за професією?
– Я здобула два дипломи – педагога та фармацевта. За першим фахом пропрацювала чотири роки, а набуті знання з фармації застосовую і до сьогодні в різних сферах життєдіяльності. Після закінчення Мукачівського педагогічного училища я влаштувалася на роботу в школу свого рідного села Сернє, де займала посаду вчителя початкових класів. Паралельно з учителюванням я здобула вищу освіту за спеціальністю «хімік-біолог» в Ужгородському національному університеті, а також отримала диплом фармацевта Львівського національного університету. Останній фах потрібен був для втілення заповітної ідеї – відкриття аптечного пункту, однак цей задум так і не реалізувався. Оскільки мене цікавили біологія та хімія, я натрапила на єдину світову марку накладних нігтів, яку протестували та рекомендують дерматологи. Завдяки «Даймонд Нейлс» і започаткувала своє підприємство. Цю марку завезла з Угорщини і я є єдиним дилером цього продукту в Україні.
– Цією маркою власне підкорили косметичну галузь. Наскільки було важко пройти цей шлях до успіху?
– Навідувалася до різних салонів краси Закарпаття, знайомила місцевих фахівців із цими безпечними з точки зору дерматології засобами. І в той же час хотіла розвивати косметичну галузь, відтак самотужки почала відвідувати косметологічні виставки, де шукала й знаходила все нові й нові ідеї, знайомилася з фахівцями. Завдяки цим професійним зв’язкам у 2016 році мені вдалося вперше організувати міжнародну виставку та ярмарок косметичних засобів, а також конкурс краси «Рояль Б’юті – Кубок Карат», який дає можливість талановитій молоді Карпатського Басейну, зокрема Закарпаття, професійно розвиватися та позмагатися один з одним. З метою об’єднання та підтримки відомих талановитих фахівців ми й створили Міжнародну спілку фахівців у галузі косметології Карпатського басейну, очільницею якої обрали мене.
– Чи доводилося зустрічати професійну ревність серед косметологів?
– На мою думку, той, хто поклав собі за мету розвиток в обраній галузі, не може проявляти ревність до іншої людини, а може лише пишатися нею. У кого бракує рішучості, буде заздрити успіхам інших. Я здебільшого натрапляла на позитивних людей, друзів, які завжди готові прийти на допомогу.
– Чи добре розбираєтеся в людях?
– У мене добре розвинуті відчуття і я намагаюся триматися осторонь енергетичних вампірів. Не можу довго знаходитися в одному середовищі з людьми, які випромінюють негатив, тим паче працювати з ними. Це, мабуть, пояснюється зацікавленістю до психології та біхевіоризму. Навіть у моїй улюбленій книзі йдеться про секрети невербальної комунікації.
– Ви водій, наскільки мені відомо. Спираючись на водійський досвід, чи змогли б спростувати стереотип, який виник між чоловіками-водіями та жінками-водіями?
– Маю водійське посвідчення більш ніж двадцять років і можу сказати, що керую добре, однак спростувати цю думку, на жаль, не можу. Паркування авто до сьогодні залишається проблемним питанням. Жінки менш уважні на дорозі, ніж чоловіки, але найбільш небезпечними вважаю водіїв-пенсіонерів.
– Скільки часу проводите з родиною?
– Для мене сім’я стоїть на першому місці. Я та мій чоловік багато працюємо, діти ще навчаються, але більшу частину вільного часу проводимо разом. Син вчиться в молодших класах, але доньку-студентку намагаюся націлювати на те, щоб своє майбутнє будувала на батьківщині.
– Вас часто сприймають за подругу доньки. Цим завдячуєте зовнішній чи і внутрішній молодості теж?
– Люблю, коли всередині, ззовні та в моєму оточенні панує гармонія, на мою думку, це і є секретом молодості, однак таке сприйняття завдячується, певно, тому, що ми можемо розмовляти, як дві подружки. Наші відносини задушевні, але й присутня батьківська увага, що створює здорові стосунки між матір’ю та донькою.
– Що можна знайти у Вашому гардеробі?
– Обожнюю туфлі та чоботи. Синочок мій сказав, що коли підросте і в нього буде багато грошей, щотижня купуватиме мені нову пару взуття. Люблю шопінгувати і спонтанно купувати все, що припаде до душі. У повсякденні надаю перевагу переважно спортивному одягу.
– Ви полюбляєте займатися спортом чи тільки носите спортивний одяг?
– Аеробіка та їзда на велосипеді – те, що приводить мене в рух. Усі члени родини, крім мене, активно займаються спортом, ба більше – є затятими фанатами футболу. В такі моменти я їх залишаю у своїй стихії, однак відколи воджу сина на тренування, мене цікавлять правила гри, інколи вже можу подивитися один-два матчі разом із родиною.
– Ви побували у багатьох закордонних країнах, але Ви ніколи не сіли би на літак…
– У мене є незначна клаустрофобія, тому коли приходить час відпусток, долаємо більше тисячі кілометрів власним автобусиком, аби дістатися улюбленого морського узбережжя, зате у таких подорожей є свої переваги: ми не прив’язані до одного місця, так ми розвідали численні узбережжя хорватської Адріатики. Всі ми заслуговуємо на відпочинок, а ці враження стають просто незабутніми.
– Яких висот хотіли би досягнути в житті?
– Залишити за собою якісь цінності, завдяки яким можемо потрапити в історію Закарпаття.
– Чи є у Вас заповітна мрія?
– Улюблена книга, певно, розкриває карти: завжди мріяла стати слідчою.
Брігітта Бімба,
учасниця медіа-курсів «KISZó»